Świątek idzie jak burza. Rekord Radwańskiej znów pobity
Iga Świątek ograła w trzeciej rundzie turnieju WTA 1000 w Pekinie Magdę Linette. Dzięki temu pobiła kolejny rekord należący do Agnieszki Radwańskiej, o czym poinformował serwis OptaAce.
Już po pierwszym zwycięstwie Świątek wyrównała wynik Agnieszki Radwańskiej dotyczący wygranych spotkań na przestrzeni dwóch sezonów. Tenisistka z Krakowa zwyciężyła 125 pojedynków w latach 2012 i 2013 (więcej TUTAJ). Natomiast obecne wiceliderka światowego rankingu WTA zdołała osiągnąć taki wynik w 2022 i 2023 roku.
W momencie, gdy nasza tenisistka pokonała Graczewę, przebiła wynik Radwańskiej. Tym samym to Świątek ma obecnie 126 zwycięstw na przestrzeni dwóch ostatnich lat i żadna polska zawodniczka w Erze Open nie może pochwalić się takim rezultatem (więcej TUTAJ).
Natomiast zwycięstwo raszynianki z Linette było dla niej ponownie wyjątkowe. Stała się dzięki temu pierwszą tenisistką, która od czasu Radwańskiej w latach 2012 i 2013 zanotowała w kolejnych sezonach ponad 60 wygranych spotkań. Tym samym pobiła kolejny rekord należący do legendarnej polskiej zawodniczki.
Możliwe jest, że Świątek dołoży kolejne zwycięstwa, co jeszcze bardziej poprawiają jej znakomitą statystykę. W końcu w Pekinie jest obecnie na etapie ćwierćfinału, z kolei czeka ją także występ w turnieju WTA Finals w Cancun, który zwieńczy tegoroczny sezon.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przyjrzyj się dokładnie. Skradła show w centrum miasta