Rozstawieni wkroczyli do gry w Szanghaju. Duże niespodzianki

Holger Rune zdobył zaledwie gemy w meczu z Brandonem Nakashimą w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. Odpadli również rozstawieni Alex de Minaur i Felix Auger-Aliassime, awansował Casper Ruud.

Marcin Motyka
Holger Rune Getty Images / Fred Lee / Na zdjęciu: Holger Rune
Od czasu zakończenia Wimbledonu Holger Rune przechodzi fatalny okres. Duńczyk regularnie przegrywa z niżej notowanymi rywalami i zmaga się z problemami zdrowotnymi. Na dobre tory nie powrócił w turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju, gdzie został rozstawiony z numerem trzecim. Z największą tenisową imprezą w Azji odpadł już po swoim inauguracyjnym meczu, przegrywając w II rundzie (w I rundzie miał wolny los) 0:6, 2:6 z Brandonem Nakashimą.

Dla Nakashimy, który również ostatnich miesięcy nie mógł zaliczyć do udanych, to bardzo ważna wygrana. Pokonując aktualnie piątego w rankingu ATP Runego, 22-letni Amerykanin odniósł największe zwycięstwo w karierze.

W piątkowych pojedynkach sesji dziennej nie zabrakło innych zaskoczeń. Oznaczony numerem 11. Alex de Minaur trzykrotnie został przełamany i przegrał 3:6, 5:7 z Fabianem Marozsanem. Węgier w III rundzie zmierzy się z Dusanem Lajoviciem. Serb wyeliminował Tallona Griekspoora, turniejową "23", który skreczował w połowie drugiego seta.

Niespodziankę sprawił też drugi Węgier, Marton Fucsovics. 31-latek z Nyiregyhazy po trzech godzinach i 23 minutach zaciętej batalii wygrał 7:6(3), 4:6, 6:3 z rozstawionym z numerem 14. Felixem Augerem-Aliassime'em. Jego następnym przeciwnikiem będzie Francisco Cerundolo. Oznaczony "20" Argentyńczyk po dwóch tie breakach ograł Mackenzie'ego McDonalda.

Swoje zadanie wykonał za to Casper Ruud. Rozstawiony z numerem ósmym Norweg zaserwował dziewięć asów, uzyskał pięć breaków i pokonał 7:5, 6:0 Yoshihito Nishiokę. W 1/16 finału 24-latek z Oslo zagra z Christopherem Eubanksem. Oznaczony "29" Amerykanin okazał się lepszy od Yannicka Hanfmanna.

Rolex Shanghai Masters, Szanghaj (Chiny)