ATP Walencja: Kubot i Marach już nie grają

Łukasz Kubot i Oliver Marach (nr 2) odpadli w pierwszej rundzie turnieju deblowego Valencia Open rozgrywanego w Walencji. Polak i Austriak przegrali z Hiszpanami Marcelem Granollersem i Tommym Robredo 7:6(6), 3:6, 5-10.

W 11. gemie Granollers i Robredo przełamali Kubota i Maracha, ale nie wykorzystali szansy zakończenie seta przy własnym podaniu. Polacy doprowadzili do tiebreaka, w którym większe doświadczenie pomogło im przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Drugiego seta Hiszpanie rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale dwa kolejne gemy padły łupem Polaka i Austriaka. Od stanu 3:3 wszystkie gemy do końca seta wygrywali Granollers i Robredo, którzy w meczu wykorzystali wszystkie swoje break pointy (cztery z czterech). Kubot i Marach byli w tym elemencie nieskuteczni (trzy z dziewięciu). W super tiebreaku górą byli Hiszpanie.

Kubot i Marach w tym sezonie osiągnęli półfinał Australian Open i ćwierćfinał Wimbledonu oraz wygrali trzy turnieje. W rankingu deblowym zajmują piąte miejsce i są bliscy występu w kończącym sezon Masters.

We wtorek w pierwszej rundzie odpadli również Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Valencia Open 500, Walencja (Hiszpania)
ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 2 019 tys. euro
wtorek, 3 listopada

I runda gry podwójnej:

Marcel Granollers / Tommy Robredo (Hiszpania) - Łukasz Kubot / Oliver Marach (Polska/Austria, 2) 6:7(6), 6:3, 10-5