Kłopoty rywalki Świątek. Izrael napisał skargę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Wikimedia Commons / Carine06 / Na zdjęciu: Ons Jabeur
Wikimedia Commons / Carine06 / Na zdjęciu: Ons Jabeur
zdjęcie autora artykułu

Ons Jabeur znalazła się w sporych tarapatach. Ma to związek z jej stanowiskiem na temat wydarzeń w Strefie Gazy. Izraelska Federacja Tenisowa interweniowała po tym, jak rywalka Igi Świątek wyraziła solidarność z Palestyńczykami.

W tym artykule dowiesz się o:

7 października rozpoczął się kolejny konflikt zbrojny, na który praktycznie cały świat patrzy z wielkim niepokojem. Izrael z całą mocą odpowiedział na atak bojowników Hamasu. Właśnie ta organizacja kontroluje Strefę Gazy (w ten region skierowana została kontrofensywa).

W sprawie tych wydarzeń głos zabierają m.in. sportowcy. Na taki ruch niedawno zdecydowała się Ons Jabeur. 29-latka opublikowała wpis, który szybko poniósł się po świecie.

"To, przez co musieli przejść Palestyńczycy przez ostatnie 75 lat, jest nie do opisania. To, przez co przechodzą niewinni cywile, jest nie do opisania, niezależnie od ich religii i pochodzenia. Przemoc nigdy nie przyniesie pokoju. Nie mogę popierać przemocy ani faktu, że ludzie zostali wywłaszczeni ze swojej ziemi" - zaznaczyła.

Na tym nie koniec. "Zrozumienie kontekstu jest ważne. Patrzenie na to, co dzieje się dzisiaj i ignorowanie najnowszej historii jest nieodpowiedzialne i nie przyniesie pokoju. Spokój jest tym wszystkim, na czym nam zależy. Pokój jest tym, czego każdy potrzebuje i na co zasługuje. Stop przemocy" - dodawała Jabeur.

Izrael nie przeszedł obojętnie obok słów autorstwa rywalki Igi Świątek. Prezes tamtejszego związku tenisowego Avraham Perets wzniósł skargę do WTA na stanowisko Jabeur.

- Ta tenisistka podżega i wspiera morderczą organizację terrorystyczną i nazistowską. Cieszymy się, że jest w mniejszości w porównaniu do zdrowo myślących sportowców na całym świecie. Wzmacniamy siły bezpieczeństwa i ratunkowe, ufamy im, że wykonają zadanie i modlimy się, aby bezpiecznie wrócili - zaznaczył w komunikacie.

Izraelska organizacja domaga się zdecydowanych kroków względem 29-letniej Tunezyjki.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarskie umiejętności Sabalenki

Czytaj także: > Awans rozstawionych tenisistek w MontastyrzeLuksus to mało powiedziane. Takie auto wypożyczyła Sabalenka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (7)
avatar
LUBIE ADOLFA
18.10.2023
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
TAKICH SUK JEST WIECEJ W SPORCIE  
avatar
Dariusz Więcek
18.10.2023
Zgłoś do moderacji
2
2
Odpowiedz
brawo Ons...  
avatar
leszeksw46
18.10.2023
Zgłoś do moderacji
3
3
Odpowiedz
Brawo Ons Jabeur  
avatar
fannovaka
18.10.2023
Zgłoś do moderacji
2
2
Odpowiedz
wojna w Ukrainie tez bez sensu, juz tak dlugo trwa bo sie swiat wmieszal zamiast 2 przewodcow sie ze soba dogadac