Wielki rewanż Radwańskiej. Przebudzenie na koniec sezonu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Urszula Radwańska

Urszula Radwańska osiągnęła najlepszy wynik w 2023 roku. Polska tenisistka awansowała w piątek do półfinału halowych zawodów ITF World Tennis Tour w Calgary, biorąc rewanż za porażkę doznaną w ubiegłym tygodniu.

Urszula Radwańska (WTA 450) pilnie potrzebowała zwycięstw i rankingowych punktów, aby uniknąć wypadnięcia z Top 500. I wygląda na to, że sytuacja została opanowana, bo nasza tenisistka znów czaruje w Calgary. W zeszłym roku dotarła tutaj do finału. Teraz ma szansę powtórzyć tamten wynik.

W piątkowym ćwierćfinale krakowianka zmierzyła się z Ariną Rodionową (WTA 148), z którą w ubiegłym tygodniu przegrała w ćwierćfinale imprezy w Edmonton (więcej tutaj). Tym razem było inaczej, bowiem Polka pokonała rozstawioną z drugim numerem Australijkę 6:1, 6:3.

Pojedynek trwał zaledwie 73 minuty. W pierwszym secie Radwańska postarała się o dwa przełamania, w czwartym oraz szóstym gemie. Tenisistka z Antypodów nie wypracowała żadnego break pointa, dlatego przegrała zdecydowanie premierową odsłonę.

Na początku drugiej partii Rodionowa postarała się o przełamanie i wyszła na 2:0. Radwańska odpowiedziała błyskawicznie, wyrównując stan seta na po 2. Potem Polka czekała na kolejne szanse i miała świetną końcówkę seta. Zdobyła cztery ostatnie gemy i odniosła świetne zwycięstwo.

Radwańska osiągnęła najlepszy wynik w sezonie 2023. W sobotę powalczy o pierwszy w tym roku finał, a jej przeciwniczką będzie oznaczona piątym numerem Kanadyjka Stacey Fung (WTA 257).

Calgary National Bank Challenger, Calgary (Kanada) ITF World Tennis Tour, kort twardy w hali, pula nagród 60 tys. dolarów + H piątek, 10 listopada