Dwa sety w meczu Magdaleny Fręch. Rewanż za US Open

Magdalena Fręch nie poszła za ciosem w ramach zawodów WTA 250 na kortach twardych w Hobart. Polska tenisistka trafiła w II rundzie na tenisistkę, z którą rywalizowała podczas US Open 2023.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / Steve Bell / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
We wtorek Magdalena Fręch (WTA 72) miała ciężką przeprawę, ale zwyciężyła Hiszpankę Sarę Sorribes. W środę tenisistka z Łodzi stanęła przed kolejnym trudnym zadaniem. Jej rywalką była bowiem rozstawiona z drugim numerem Emma Navarro (WTA 31).

W zeszłym roku Polka i Amerykanka zmierzyły się w I rundzie wielkoszlemowego US Open 2023. W Nowym Jorku górą była nasza reprezentantka, która zwyciężyła 7:6(10), 1:6, 6:2. Ale w Hobart lepsza okazała się tenisistka z USA.

Premierowa odsłona była w miarę wyrównana. O jej losach rozstrzygnęło jedno przełamanie. Wywalczyła je w czwartym gemie Navarro, która wykorzystała trzeciego break pointa. Potem Amerykanka kontrolowała sytuację i zamknęła seta wynikiem 6:3.

Na początku drugiej partii obie panie miały problemy przy własnym podaniu. Fręch odpowiedziała na stratę serwisu i było po 1. Potem jednak 26-latka z Łodzi dała się przełamać w piątym gemie. Od tego momentu faworytka pilnowała przewagi. Nie dała się już zaskoczyć, a w dziewiątym gemie wykorzystała drugiego meczbola przy podaniu Polki.

Fręch przegrała ostatecznie po 82 minutach 3:6, 3:6 i na etapie II rundy zakończyła udział w zawodach Hobart International. Za występ na Tasmanii otrzyma 30 punktów do rankingu WTA oraz czek na sumę 4 tys. dolarów. Teraz uda się do Melbourne, gdzie weźmie udział w wielkoszlemowym Australian Open 2024.

Natomiast Navarro wystąpi w ćwierćfinale, w którym zmierzy się w czwartek z Wiktorią Tomową. Co ciekawe Bułgarka uległa w finale eliminacji Fręch, ale jako "szczęśliwa przegrana" dostała się do głównej drabinki i wygrała dwa spotkania.

Hobart International, Hobart (Australia)