ATP Paryż: Monfils trzecim półfinalistą

Gael Monfils (ATP 16) pokonał Marina Cilica (ATP 13) 3:6, 6:4, 6:4 i awansował do półfinału turnieju BNP Paribas Open rozgrywanego w hali Bercy w Paryżu (z pulą nagród 2,75 mln euro).

W pierwszym secie Cilic wykorzystał dwa z trzech break pointów, samemu nie dając Monfilsowi żadnej okazji na przełamanie swojego podania. Drugiego seta reprezentant gospodarzy rozpoczął od wygrania gema serwisowego rywala i konsekwentnie utrzymując swoje podanie (po drodze broniąc trzech break pointów) wyrównał stan meczu na 1-1 w setach.

W piątym gemie decydującego seta Monfils zaliczył jedynego break w całej partii. Francuz mógł zakończyć mecz w dziewiątym gemie, ale Cilic obronił piłkę meczową krosem forhendowym i po grze na przewagi zapisał na swoje konto czwartego gema. W 10. gemie Monfils popisał się serią znakomitych serwisów, a mecz zakończył asem serwisowym wykorzystując drugą piłkę meczową.

W całym spotkaniu, które trwało dwie godziny i 23 minuty Monfils zaserwował 12 asów, wygrał 79 proc. piłek przy swoim pierwszym podaniu oraz obronił cztery z sześciu break pointów.

Dla Francuza będzie to szósty półfinał w sezonie. Pod koniec września wygrał on turniej w Metz. Urodzony w Paryżu tenisista w trzech poprzednich startach w hali Bercy nie był w stanie dojść dalej niż do trzeciej rundy. W sobotę po raz drugi będzie miał okazję walczyć o finał turnieju rangi Masters. W 2006 roku w Rzymie w ćwierćfinale wyeliminował Andy'ego Roddicka, by w półfinale przegrać z Rafaelem Nadalem.

W półfinale Monfils zagra z Juanem Martinem del Potro (nr 5) lub Radkiem Štěpánkiem (nr 13).

BNP Paribas Masters, Paryż-Bercy (Francja)