Świetny początek turniejowej "jedynki" w Dallas. Udany dzień rozstawionych

W czwartek dokończono rywalizację w II rundzie halowych zawodów ATP 250 na kortach twardych w Dallas. Frances Tiafoe nie stracił seta w pojedynku z młodszym rodakiem Alexem Michelsenem. Na pierwszy pojedynek musi jeszcze poczekać Adrian Mannarino.

Rafał Smoliński
Frances Tiafoe Getty Images / George Walker/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Frances Tiafoe
Rozstawiony z "jedynką" w Dallas Open 2024 Frances Tiafoe miał na początek wolny los, a w II rundzie jego przeciwnikiem został Alex Michelsen. Spotkanie dwóch Amerykanów dostarczyło trochę emocji. Doszło bowiem do siedmiu przełamań, ale ostatecznie to faworyt zwyciężył 6:4, 6:3.

- Na początku w pewnym sensie wyczuwaliśmy siebie. Potem on zaczął podnosić swój poziom. Gdy wywalczył przełamanie, musiałem naprawdę podnieść poziom mojego tenisa. Chciałem być agresywny i rozgrywać mecz na moich zasadach - powiedział Tiafoe, który w pierwszym secie wrócił ze stanu 2:4. Dzięki zwycięstwu zmierzy się w piątkowym ćwierćfinale z kolejnym rodakiem, Marcosem Gironem.

Na kort nie wyszedł oznaczony czwartym numerem Adrian Mannarino. Francuz zyskał dodatkowy dzień na odpoczynek po występie w Pucharze Davisa na Tajwanie, bowiem Yoshihito Nishioka zgłosił problem z żołądkiem. Japończyk poddał mecz walkowerem i tym samym leworęczny tenisista zagra w ćwierćfinale. Rywalem doświadczonego Mannarino będzie w piątek Australijczyk James Duckworth.

W 1/4 finału zagra także inny tenisista z Antypodów, Jordan Thompson. Oznaczony siódmym numerem Australijczyk rozgromił Amerykanina Denisa Kudlę 6:1, 6:1. Pojedynek trwał zaledwie 67 minut, w ciągu których zwycięzca postarał się o pięć przełamań i obronił trzy break pointy. Thompson powalczy o półfinał z rozstawionym z "trójką" Amerykaninem Benem Sheltonem.

Do ćwierćfinału zakwalifikował się również rozstawiony z ósmym numerem Dominik Koepfer. Leworęczny Niemiec rozegrał w czwartek dwa dosyć wyrównane sety, ale pokonał Australijczyka Rinky'ego Hijikatę 6:3, 7:6(5). W piątek na jego drodze stanie oznaczony "dwójką" Amerykanin Tommy Paul.

Tym samym w ćwierćfinałach teksańskich zawodów wystąpi 6 z 8 rozstawionych tenisistów. Zmagania w Dallas Open 2024 potrwają do niedzieli (11 lutego). Triumfator zawodów otrzyma 250 punktów do rankingu ATP oraz czek na sumę prawie 115 tys. dolarów.