Faworyci nie mieli problemów nocą. Obrońca tytułu pokazuje moc

Broniący tytułu Danił Miedwiediew bez straty seta pokonał Camerona Norrie'ego i awansował do IV rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W niedzielną noc wygrali też Casper Ruud i Nicolas Jarry.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / Cristobal Herrera-Ulashkevich / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Danił Miedwiediew znów udowadnia, że doskonale czuje się w warunkach panujących podczas turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Po tym, jak w swoim inauguracyjnym meczu pokonał 6:4, 6:2 Martona Fucsovicsa, w niedzielną noc znów stracił tylko sześć gemów i w spotkaniu 1/16 finału wygrał 7:5, 6:1 z rozstawionym z numerem 30. Cameronem Norrie'em.

Miedwiediew rozpoczął mecz na wysokich obrotach i błyskawicznie wyszedł na prowadzenie 3:0. Potem wprawdzie zwolnił i pozwolił Norrie'emu wyrównać na 5:5, ale od tego momentu ponownie przejął inicjatywę na korcie. W efekcie zdobył osiem z dziewięciu końcowych gemów i po 81 minutach rywalizacji zameldował się w IV rundzie.

Rozstawiony z numerem trzecim i broniący tytułu Miedwiediew, który w niedzielę zaserwował sześć asów, posłał 18 zagrań kończących i wykorzystał sześć z 11 break pointów, o awans do ćwierćfinału zmierzy się z Dominikiem Koepferem. Niemiec sprawił niespodziankę i wyeliminował Ugo Humberta, turniejową "14".

Z bardzo dobrej strony pokazał się również Casper Ruud, który ani razu nie dał się przełamać, sam uzyskał dwa breaki i w 96 minut pokonał 6:3, 6;4 rozstawionego z numerem 27. Alejandro Davidovicha. W IV rundzie oznaczony "siódemką" Norweg zagra z Nicolasem Jarrym. Chilijczyk, turniejowa "22", po trzysetowej i prawie trzygodzinnej batalii ograł Thiago Seyboth Wilda, kwalifikanta.

Rywalem w 1/8 finału rozstawionego z numerem drugim Jannika Sinnera został Christopher O'Connell. Australijczyk po dwóch tie breakach okazał się lepszy od posiadacza dzikiej karty, 20-letniego Martina Damma. Co ciekawe - w obu partiach O'Connell obronił piłki setowe.

Miami Open, Miami (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 8,995 mln dolarów
niedziela, 24 marca

III runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (3) - Cameron Norrie (Wielka Brytania, 30) 7:5, 6:1
Casper Ruud (Norwegia, 7) - Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, 27) 6:3, 6:4
Nicolas Jarry (Chile, 22) - Thiago Seyboth Wild (Brazylia, Q) 6:7(1), 7:5, 6:3
Dominik Koepfer (Niemcy) - Ugo Humbert (Francja, 14) 3:6, 6:4, 6:3
Christopher O'Connell (Australia) - Martin Damm (USA, WC) 7:6(5), 7:6(5)