Trwa niezwykła seria Niemki w Bogocie. Będzie pojedynek dwóch mistrzyń

W czwartek rozegrano kolejne mecze II rundy zawodów WTA 250 na kortach ziemnych w Bogocie. 14. z rzędu zwycięstwo w kolumbijskiej stolicy odniosła Tatjana Maria. Na drodze dwukrotnej mistrzyni stanie teraz faworytka gospodarzy.

Rafał Smoliński
Tatjana Maria Getty Images / Sean M. Haffey / Na zdjęciu: Tatjana Maria
Rozstawiona z drugim numerem Tatjana Maria przeżywała w czwartek na korcie różne emocje. Pierwszego seta meczu z Julią Rierą przegrała wyraźnie, ale potem gra została przerwana z powodu opadów deszczu. Po wznowieniu pojedynku Niemka prezentowała się lepiej od Argentynki i wygrała ostatecznie 2:6, 6:0, 6:2.

Tym samym 36-letnia Maria odniosła 14. z rzędu zwycięstwo w ramach Copa Colsanitas Zurich. W 2022 roku wygrała ten turniej jako kwalifikantka. W kolejnym sezonie obroniła tytuł już bez konieczności gry w eliminacjach. W tym sezonie także ma szansę powtórzyć wielki sukces.

W ćwierćfinale Maria nie będzie miała łatwego zadania. Jej przeciwniczką będzie mistrzyni z Bogoty z 2021 roku, Camila Osorio. Oznaczona szóstym numerem Kolumbijka wygrała w II rundzie z Rumunką Ancą Todoni 7:6(4), 6:4. W piątek tenisistka gospodarzy będzie mogła wziąć rewanż, za porażkę doznaną w I rundzie wielkoszlemowego Australian Open 2024.

Kolejne dwusetowe zwycięstwo odniosła w kolumbijskiej stolicy najwyżej rozstawiona Marie Bouzkova. Tym razem Czeszka pokonała Amerykankę Hailey Baptiste 6:3, 6:4. Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, ale w drugim secie reprezentantka naszych południowych sąsiadów nie zamknęła pojedynku przy stanie 5:1 i zrobiło się trochę nerwowo.

Bouzkova zmierzy się w ćwierćfinale z Laurą Siegemund. Rozstawiona z "siódemką" Niemka miała problemy z pokonaniem Franceski Jones. Brytyjska kwalifikantka wygrała premierową odsłonę po tie-breaku, a w drugiej partii prowadziła już 4:2. Wówczas jednak tenisistka naszych zachodnich sąsiadów odwróciła losy meczu, zwyciężając ostatecznie 6:7(4), 6:4, 6:2.

Rywalizacja w Bogocie potrwa do niedzieli (7 kwietnia). Triumfatorka singla otrzyma 250 rankingowych punktów oraz czek na sumę 35,2 tys. dolarów.

Copa Colsanitas Zurich, Bogota (Kolumbia)
WTA 250, kort ziemny, pula nagród 267 tys. dolarów
czwartek, 4 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Marie Bouzkova (Czechy, 1) - Hailey Baptiste (USA) 6:3, 6:4
Laura Siegemund (Niemcy, 7) - Francesca Jones (Wielka Brytania) 6:7(4), 6:4, 6:2
Camila Osorio (Kolumbia, 6) - Anca Todoni (Rumunia, Q) 7:6(4), 6:4
Tatjana Maria (Niemcy, 2) - Julia Riera (Argentyna) 2:6, 6:0, 6:2