Turniejowe czwórki niestraszne Szymonowi Walkówowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Biuro Prasowe Poznań Open / Na zdjęciu: Szymon Walków
Materiały prasowe / Biuro Prasowe Poznań Open / Na zdjęciu: Szymon Walków

Szymon Walków i Alexandru Jecan awansowali do ćwierćfinału Challengera w Ostrawie. Polsko-rumuński debel zwyciężył z rozstawionymi z numerem czwartym Manuelem Guinardem oraz Gregoirem Jacqem.

Alexandru Jecan i Szymon Walków nie przystąpili do meczu jako faworyci. Przed meczem wyższe były notowania rozstawionego z numerem czwartym francuskiego debla. Polsko-rumuński duet przekonał jednak już na korcie, że losowanie drabinki wcale nie było dla niego pechowe.

Lepszy debel cieszył się z awansu po meczu, który potrwał godzinę i 10 minut. Szymon Walków i Alexandru Jecan zwyciężyli w pierwszym secie 6:3. Byli lepsi w trzech ostatnich gemach, w których odebrali podanie obu przeciwnikom.

W drugim secie debel, z Polakiem w szeregach, również jako pierwszy przełamał przeciwników. Francuzi poderwali się jednak jeszcze do walki i odrobił stratę. Szymon Walków oraz Alexandru Jecan zakończyli seta w gemie na 6:4, w którym raz jeszcze odebrali serwis przeciwnikom i nie dali już im okazji do odpowiedzi.

W ćwierćfinale Szymon Walków i Alexandru Jecan zmierzą się z deblem lepszym w meczu Zvonimira Babicia i Davida Pichlera z Ivanem i Matejem Sabanovami.

ATP Challenger Ostrawa:

I runda gry podwójnej:

Alexandru Jecan (Rumunia) / Szymon Walków (Polska) - Manuel Guinard (Francja) / Gregoire Jacq (Francja) 6:3, 6:4

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Szymon Walków i Alexandru Jecan będą najlepsi w Challengerze w Ostrawie?