Ważny triumf Polaka w Czechach

Daniel Michalski ma szansę na to, by wystąpić w turnieju rangi ATP Challenger w czeskiej Pradze. W pierwszej rundzie kwalifikacji Polak okazał się lepszy od Słowaka Norberta Gombosa (6:4, 3:6, 6:1).

Jakub Fordon
Daniel Michalski Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Daniel Michalski
W występ w głównej drabince turnieju rangi ATP Challenger w czeskiej Pradze celuje Daniel Michalski. Najpierw jednak musi przebić się przez dwuetapowe kwalifikacje. Polski tenisista ma już za sobą pierwszy pojedynek.

Otóż udało mu się wykonać pierwszy krok. Rozstawiony z "dziewiątką" Polak okazał się lepszy od Norberta Gombosa. Starcie to rozstrzygnęło się na pełnym dystansie, a Michalski pokonał Słowaka 6:4, 3:6, 6:1.

W premierowej odsłonie tej rywalizacji nasz tenisista zanotował znakomity start, bo wyszedł na prowadzenie 3:0, mając dwa przełamania. Wówczas rywal odrobił część strat i w szóstym gemie mógł całkowicie zniwelować stratę. Ostatecznie ta sztuka mu się nie udała.

W dziewiątym gemie Michalski nie wykorzystał dwóch piłek setowych przy serwisie Gombosa. Następnie przy swoim podaniu obronił dwa break pointy i ostatecznie zakończył seta triumfem 6:4.

W II partii lepiej prezentował się Słowak. Przy pierwszej okazji na przełamanie zawiódł, ale zrehabilitował się przy trzeciej, dzięki której prowadził 3:1. W siódmym gemie mógł stracić przewagę, jednak zdołał się obronić. Ostatecznie zwyciężył 6:3 i doprowadził do decydującego seta.

Ten był jednak jednostronny. Gombos zanotował przełamanie na start, jednak później... przegrał sześć gemów z rzędu! W efekcie Michalski zwyciężył 6:1 i ostatecznie przedłużył swoją szansę na występ w głównej drabince imprezy w Czechach.

O tym, czy zobaczymy go w niej zadecyduje kolejne spotkanie. Rywalem naszego tenisisty będzie niżej notowany Szwajcar Jakub Paul. Do tego meczu dojdzie w poniedziałek, 6 maja.