Kerber zaskoczyła Świątek. Nie kryła radości

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / WTA / Andżelika Kerber w meczu z Igą Świątek
Twitter / WTA / Andżelika Kerber w meczu z Igą Świątek
zdjęcie autora artykułu

Andżelika Kerber nie poradziła sobie z Igą Świątek w meczu o awans do ćwierćfinału turnieju w Rzymie. Niemka, posiadająca polski paszport, potrafiła zaskoczyć faworytkę widowiskowymi zagraniami.

W tym artykule dowiesz się o:

Iga Świątek dotarła do ćwierćfinału w Rzymie bez straty seta. Była zdecydowaną faworytką w swoich meczach i eliminowała po kolei Bernardę Perę, Julię Putincewą oraz Andżelikę Kerber. Z reprezentantką Niemiec spotkała się w poniedziałek i zwyciężyła 7:5, 6:3.

Andżelika Kerber zawiesiła poprzeczkę wyżej niż wspomniane Brazylijka oraz reprezentantka Kazachstanu. W przeszłości nie potrafiła co prawda pokonać Igi Świątek, ale urwała jej jednego seta w Indian Wells. Także w poniedziałek miała ochotę na zaszkodzenie rozstawionej z numerem pierwszym liderce rankingu WTA.

Do efektownej wymiany doszło w pierwszym secie. Została ona nagrodzona owacyjnymi brawami z trybun, a lepsza okazała się w niej Andżelika Kerber. Inicjatywa była po stronie Igi Świątek, która oburęcznymi zagraniami przegoniła przeciwniczkę po obu stronach kortu. Kiedy Polka znalazła się blisko siatki, nie wykorzystała możliwości zakończenia akcji. Andżelika Kerber ukarała ją za to pięknym forhendem po linii.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?!

Przeciwniczka Igi Świątek wybuchła radością, ponieważ przechylała na swoją stronę gema serwisowego. Pokazała, że potrafi postawić mocny opór topowej tenisistce świata, więc Polka musiała napracować się na awans.

Zobacz efektowną akcję w meczu Igi Świątek z Andżeliką Kerber:

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty