Nie będzie czterech Polek w Rolandzie Garrosie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
zdjęcie autora artykułu

Katarzyna Kawa nie zagra w głównej drabince Rolanda Garrosa. Polka w drugiej rundzie kwalifikacji przegrała 2:6, 3:6 z Brazylijką Laurą Pigossi, rozstawioną z "dwudziestką".

Katarzyna Kawa jest jedyną naszą reprezentantką, która znalazła się w kwalifikacjach do Rolanda Garrosa. Polka udanie rozpoczęła walkę o miejsce w głównej drabince. W pierwszej rundzie nie dała większych szans Czeszce Gabrieli Knutson, pokonując ją po 71 minutach walki 6:2, 6:3. Odniosła tym samym pierwsze w karierze zwycięstwo na wielkoszlemowych kortach w Paryżu.

Na kolejnym etapie 180. rakieta świata zmierzyła się ze znacznie wyżej notowaną Laurą Pigossi. Plasująca się na 119. miejscu Brazylijka została rozstawiona w kwalifikacjach z numerem 20. Brązowa medalistka olimpijska w grze podwójnej z Tokio była tym samym faworytką do końcowego zwycięstwa.

Pierwsza partia rozpoczęła się pomyślnie dla naszej zawodniczki, która już w pierwszym gemie przełamała rywalkę. Odpowiedź Brazylijki była jednak natychmiastowa. Nie tylko odrobiła ona stratę, ale wygrała łącznie trzy gemy z rzędu, uciekając na 3:1 z dwoma przełamaniami.

ZOBACZ WIDEO: Czerkawski po karierze miał mnóstwo zajęć. Teraz zdradza, kim jest dziś

Choć w piątym gemie Kawa odebrała podanie przeciwniczce, nie zdołała doprowadzić do remisu. Rozstawiona z "dwudziestką" zawodniczka od razu odpowiedziała tym samym, by wygrać również dwa kolejne gemy. Pigossi zanotowała tym samym czwarte przełamanie z rzędu, wykorzystała pierwszą piłkę setową przy podaniu Polki i zwyciężyła 6:2.

Otwarcie drugiej odsłony przyniosło obronione serwisy z obu stron siatki. W trzecim gemie padło z kolei pierwsze przełamanie. Jego autorką była nasza tenisistka, która wykorzystała już pierwszego break pointa. Brazylijka odpowiedziała jednak tym samym, a dwa kolejne gemy również padły łupem podających. To przekładało się na remis 3:3.

W siódmym gemie rozstawiona z "dwudziestką" zawodniczka przerwała serię przełamań i utrzymała serwis. Po chwili po raz kolejny odebrała jednak serwis Polce, odskakując na 5:3. W kolejnym gemie serwowała na zwycięstwo i osiągnęła swój cel. Pigossi po meczu pełnym przełamań odniosła triumf 6:2, 6:3, meldując się w decydującej rundzie kwalifikacji.

Tym samym w głównej drabince wielkoszlemowych zmagań w Paryżu zaprezentują się Iga Świątek, Magda Linette i Magdalena Fręch.

Roland Garros

II runda kwalifikacji: Laura Pigossi (Brazylia, 20) - Katarzyna Kawa (Polska) 6:2, 6:3

Zobacz także:

Źródło artykułu: WP SportoweFakty