Znana Czeszka pokonana w pierwszym dniu Roland Garros

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova i Iga Świątek

Rozpoczęła się gra w turnieju głównym tenisistek w Roland Garros. Już pierwszego dnia odpadła Barbora Krejcikova. Awansowały Katerina Siniakova, Sofia Kenin czy Caroline Garcia.

Barbora Krejcikova była rozstawiona w drabince z numerem 24. Po zaledwie dwóch setach pozostało jej zapomnieć o dobrym wyniku w grze pojedynczej. Czeszka została pokonana przez Viktoriję Golubić. Doświadczona Szwajcarka rozstrzygnęła pierwszą partię w tie-breaku, a druga zakończyła się wynikiem 6:4.

Nie rozczarowała inna tenisistka z Czech. Katerina Siniakova rozprawiła się w dwóch setach ze szczęśliwą przegraną z kwalifikacji. Dalma Galfi wysoko zawiesiła poprzeczkę, ale w kluczowych momentach obu rund okazała się mniej skuteczna niż Katerina Siniakova.

Sofia Kenin potrzebowała trzech setów do wyeliminowania Laury Siegemund. Amerykanka odwróciła wynik meczu po niepowodzeniu w pierwszym secie. W pozostałych partiach reprezentantka Stanów Zjednoczonych udowodniła wyższość nad przeciwniczką i w obu zwyciężała 6:2. Tym samym pozostała w drabince, a Laura Siegemund czuła gorzkie rozczarowanie po wczesnym pożegnaniu z kortami ziemnymi w Paryżu.

Do drugiej rundy awansowały dwie tenisistki z Francji. W niedzielę pokazała się Caroline Garcia, która wygrała w podobnych okolicznościach jak Sofia Kenin. Także Francuzka odwracała wynik po niepowodzeniu w pierwszym secie, a jej przeciwniczką była Eva Lys. Sprawniej zwyciężyła Chloe Paquet z Dianą Sznaider, ponieważ oddała przeciwniczce tylko cztery gemy.

Cieszą się gospodynie, smucą Niemki. Kwartet tenisistek z jednego kraju odpadł tego samego dnia. Poza wspomnianymi już Laurą Siegemund i Evą Lys, poza drabinką są również Tatjana Maria oraz Jule Niemeier. Tatjana Maria nie poradziła sobie w meczu z Clarą Tauson, a Jule Niemeier przegrała na zakończenie dnia z Xinyu Wang.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 53,478 mln euro niedziela, 26 maja

I runda gry pojedynczej:

Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Barbora Krejcikova (Czechy, 24) 7:6 (3), 6:4 Katerina Siniakova (Czechy, 32) - Dalma Galfi (Węgry, LL) 7:5, 7:6 (3) Sofia Kenin (USA) - Laura Siegemund (Niemcy) 4:6, 6:2, 6:2 Caroline Garcia (Francja, 21) - Eva Lys (Niemcy, Q) 4:6, 7:5, 6:2 Amanda Anisimova (USA) - Rebecca Sramkova (Słowacja, Q) 7:6 (6), 6:4) Xiyu Wang (Chiny) - Zhuoxuan Bai (Chiny) 7:5, 6:7 (4), 6:3 Chloe Paquet (Francja, WC) - Diana Sznaider 6:3, 6:1 Clara Tauson (Dania) - Tatjana Maria (Niemcy) 6:2, 6:3 Tamara Zidansek (Słowenia, Q) - Alison van Uytvanck (Belgia) 6:2, 2:6, 6:1 Olga Danilović (Serbia, Q) - Martina Trevisan (Włochy) 6:2, 6:1 Katie Volynets (USA, Q) - Aleksandra Krunić (Serbia) 7:6 (4), 6:2 Xinyu Wang (Chiny) - Jule Niemeier (Niemcy) 0:6, 6:2, 6:4

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty