Świątek wzięła udział w popularnym wyzwaniu. Tak jej poszło

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Roland Garros / Na zdjęciu: Iga Świątek
Twitter / Roland Garros / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Roland Garros to nie tylko wielkoszlemowy turniej, w którym do wygrania są miliony euro. To także cała medialna otoczka, w której udział biorą tenisiści. Część z nich mogła sprawdzić się w internetowym challengu. Sprawdź, jak poszło Idze Świątek.

W tym artykule dowiesz się o:

W niedzielę (26 maja) ruszył drugi tegoroczny turniej wielkoszlemowy. Najlepsi tenisiści globu rywalizują na kortach w Paryżu. To właśnie tam co roku rozgrywany jest Roland Garros. W tym roku jedną z faworytek w turnieju singla kobiet jest Iga Świątek, która będzie rywalizować o czwarty w karierze tytuł we French Open.

Jednak wielkoszlemowy turniej to nie tylko kolejne mecze i treningi. To także otoczka, o którą dbają organizatorzy. W mediach społecznościowych można znaleźć wiele treści, które niewiele wspólnego mają z tenisem. Tak jest choćby w przypadku popularnego internetowego wyzwania, ping pong challenge.

Na czym ono polega? W tym przypadku uczestnicy challenge musieli rzucić piłeczkę do tenisa stołowego w taki sposób, by odbiła się od dna trzech garnków i wpadła do szklanki. Udział w tym sprawdzianie wzięła m.in. Iga Świątek.

Polce nie udało się tego zrobić za pierwszym razem. Na poniższym nagraniu widać jednak, jak poradziła sobie z zadaniem i jej radość po zrealizowaniu wyzwania.

Świątek ma już za sobą jedno spotkanie na Rolandzie Garrosie. Wygrała z Leolia Jeanjean (6:1, 6:2), a w II rundzie turnieju w Paryżu zmierzy się z Naomi Osaką. Spotkanie tych zawodniczek odbędzie się 29 maja, a jego początek wyznaczono na godzinę 11:00.

Czytaj także:Światowy tenis znów zawita do Poznania. Polacy na liście zgłoszeńPrzegrała ze Świątek. Tak to skomentowała

ZOBACZ WIDEO: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. "Mogliby mnie nie odratować"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty