Qinwen Zheng nie zawiodła. Znana Czeszka poza Roland Garros

Zdjęcie okładkowe artykułu: Wikimedia Commons / si.robi / Linda Noskova w czasie meczu tenisowego
Wikimedia Commons / si.robi / Linda Noskova w czasie meczu tenisowego

Cała seria dwusetowych meczów w turnieju kobiet w Roland Garros. Bez problemu awansowała Qinwen Zheng, a odpadła między innymi rozstawiona Linda Noskova.

Program na czwartek jest wypełniony meczami gry pojedynczej. Organizatorzy Roland Garros odrabiają zaległości, które wynikły z opadów deszczu. Także w czwartek część tenisistek musiała schodzić z kortów i oczekiwać na wznowienie ich konfrontacji. Dlatego też dobrym pomysłem była próba jak najszybszego zakończenia meczu.

Qinwen Zheng wzięła to sobie do serca i zwyciężyła w dwóch setach z Tamarą Korpatsch. Rozstawiona z numerem siódmym Chinka spotkała się z Niemką na korcie po raz pierwszy w karierze. Nie miała problemu z jej stylem i wygrała 6:2 w partii otwierającej mecz. Druga runda nie przyniosła żadnego zwrotu akcji i w drabince pozostaje Qinwen Zheng.

Inna tenisistka z Chin zagrała z rozstawioną z numerem 31. Leylah Fernandez. Xinyu Wang nie zdziałała dużo w konfrontacji z dobrze dysponowaną i pewną w działaniu rywalką. Kanadyjka kontrolowała wydarzenia na korcie i oddała przeciwniczce siedem gemów w dwóch setach.

W drugiej rundzie zakończyła się przygoda Lindy Noskovej. Znana Czeszka przystąpiła do Roland Garros rozstawiona z numerem 27. Trafiła w drabince na Irinę-Camelię Begu, która była bardzo dobrze dysponowana. To Rumunka miała inicjatywę i nie pozwoliła przeciwniczce na dojście do głosu. Linda Noskova poniosła porażkę w dwóch setach.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 53,478 mln euro czwartek, 30 maja

II runda gry pojedynczej:

Qinwen Zheng (Chiny, 7) - Tamara Korpatsch (Niemcy) 6:2, 6:2 Leylah Fernandez (Kanada, 31) - Xinyu Wang (Chiny) 6:3, 6:4 Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Linda Noskova (Czechy, 27) 6:4, 6:2 Elise Mertens (Belgia, 25) - Petra Martić (Chorwacja) 6:4, 6:3 Elisabetta Cocciaretto (Włochy) - Cristina Bucsa (Hiszpania) 6:1, 6:4 Marie Bouzkova (Czechy) - Jana Fett (Chorwacja) 6:2, 6:2 Elina Awanesjan - Anna Blinkowa 6:3, 6:0 Emma Navarro (USA, 22) - Sara Errani (Włoszka) 6:2, 7:5

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty