Mecz Magdy Linette trwał ponad dobę. Wreszcie wyłoniono zwyciężczynie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Magda Linette
Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Magda Linette

Rozpoczęły grę we wtorek, dokończyły w środę. Ostatecznie Robin Montgomerry zwyciężyła w trzysetowym meczu z Magdą Linette i wyeliminowała Polkę z turnieju WTA w Hertogenbosch już w pierwszej rundzie.

Tenisistki rozpoczęły walkę o awans do drugiej rundy we wtorek. Albo grały, albo czekały na możliwość grania przez sześć godzin. Ich mecz został dwa razy przerwany z powodu deszczu. Na przekór problemom, coraz więcej wskazywało na dokończenie gry we wtorek, ale że również zawodniczkom nie spieszyło się z rozstrzygnięciem, to zostały odesłane do szatni przez sędziego. Tym razem z powodu nadciągającego zmroku.

Gra została wznowiona w środę po południu przy stanie 5:5 w trzecim secie. Wcześniej Magda Linette zwyciężyła w tie-breaku w pierwszej partii, a Robin Montgomery w przekonujący sposób odgryzła się zwycięstwem 6:3 w drugim secie.

Do rozegrania pozostały dwa gemy i ewentualny tie-break, więc niebawem musiało zapaść rozstrzygnięcie.

Od razu po powrocie na kort Amerykanka odebrała podanie przeciwniczce i wyszła na prowadzenie 6:5. W następnym, jak się okazało ostatnim gemie było pięć break pointów, ale Magdzie Linette nie udało się doprowadzić do tie-breaka. Robin Montgomery wykorzystała trzecią piłkę meczową i to ona pozostała w drabince.