Kolejny thriller obrońcy tytułu. Pewny awans najwyżej rozstawionego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Tallon Griekspoor
PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Tallon Griekspoor

Broniący tytułu Tallon Griekspoor po decydującym tie breaku pokonał Aleksandara Vukicia i awansował do półfinału rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Den Bosch. Pewnie wygrał najwyżej rozstawiony Alex de Minaur.

Tallon Griekspoor zafundował miejscowym kibicom drugi thriller podczas turnieju ATP 250 w Den Bosch. Po tym, jak w I rundzie po trzech tie breakach wyeliminował Miomira Kecmanovicia, w piątkowym ćwierćfinale także wyszarpał wygraną w ostatniej chwili. Po dwóch godzinach i sześciu minutach zaciętej rywalizacji rozstawiony z numerem szóstym Holender pokonał 4:6, 6:3, 7:6(4) Aleksandara Vukicia.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że przez to przeszedłem, bo był to kolejny bardzo trudny mecz. Podobała mi się atmosfera i publiczność - powiedział 27-latek z Haarlemu, dla którego to ósmy z rzędu wygrany pojedynek w Libema Open.

Kolejnym rywalem broniącego tytułu Griekspoora będzie oznaczony numerem siódmym Sebastian Korda. Amerykanin sprawił niespodziankę i w niespełna 70 minut wygrał z wyżej notowanym rodakiem, Tommym Paulem, turniejową "dwójką".

Pewnie do półfinału awansował najwyżej rozstawiony Alex de Minaur. Australijczyk zaserwował trzy asy, wykorzystał cztery z siedmiu szans na przełamanie i w 86 minut pokonał 7:5, 6:2 Milosa Raonicia, ogrywając Kanadyjczyka po raz trzeci w ich trzeciej konfrontacji.

W półfinale De Minaur zmierzy się z lepszym z pary Ugo Humbert - Gijs Brouwer. Mecz oznaczonego numerem trzecim Francuza z holenderskim kwalifikantem został przerwany w drugim secie z powodu opadów deszczu. Tenisiści wznowią rywalizację w sobotę.

Libema Open, Den Bosch (Holandia) ATP 250, kort trawiasty, pula nagród 690,1 tys. euro piątek, 14 czerwca

ćwierćfinał gry pojedynczej: Alex de Minaur (Australia, 1) - Milos Raonić (Kanada, PR) 7:5, 6:2 Talloen Griekspoor (Holandia, 6) - Aleksandar Vukić (Australia) 4:6, 6:3, 7:6(4) Sebastian Korda (USA, 7) - Tommy Paul (USA, 2) 6:4, 6:2 Ugo Humbert (Francja, 3) - Gijs Brouwer (Holandia, Q) 4:6, 5:2 *do dokończenia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty