Hubert Hurkacz z dodatkowym występem przed Wimbledonem. Będzie gwiazdą turnieju

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko /  Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
zdjęcie autora artykułu

Hubert Hurkacz wystąpi w turnieju pokazowym The Boodles Tennis. Polak będzie jedną z gwiazd tej imprezy, która odbędzie się w dniach 25-29 czerwca na kortach trawiastych.

Hubert Hurkacz dokonał modyfikacji swoich planów na sezon gry na kortach trawiastych. W przyszłym tygodniu Polak wystąpi w turnieju ATP 500 w Halle. Następnie natomiast weźmie udział w imprezie pokazowej The Boodles Tennis.

Historia The Boodles Challenge Tennis sięga 2002 roku. Turniej jest nieoficjalny, więc tenisiści za występ nie otrzymają punktów do rankingu ATP, stanowi za to świetne przygotowanie do Wimbledonu. W przeszłości wzięli w nim udział m.in. Novak Djoković czy Rafael Nadal.

Hurkacz będzie jedną z największych gwiazd tegorocznej edycji zawodów. Oprócz niego swój start potwierdzili także Stefanos Tsitsipas, Andriej Rublow, Felix Auger-Aliassime, Nicolas Jarry i Sebastian Korda.

Dla wrocławianina będzie to drugi w karierze występ w The Boodles Tennis. W 2023 roku w ramach turnieju wygrał mecz z Alexem Molcanem.

The Boodles Tennis 2024 odbędzie się w tygodniu poprzedzającym Wimbledon, w dniach 25-29 czerwca, na trawiastych kortach obiektu Stoke Park.

ZOBACZ WIDEO: Zachwyty nad urodą Joanny Jóźwik. "Moje osiągnięcia są sprawą drugorzędną?"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty