Nieudany start Karoliny Woźniackiej na trawie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Paul Harding / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
Getty Images / Paul Harding / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka

Karolina Woźniacka po raz pierwszy od wznowienia kariery rozegrała mecz na korcie trawiastym. Jednak występ w turnieju rangi WTA 500 w Berlinie nie był udany, bo przegrała z Elise Mertens 4:6, 1:6. Udany start zanotowała z kolei Barbara Krejcikova.

Po tym, jak Karolina Woźniacka oficjalnie wróciła do profesjonalnego tenisa, może liczyć na wiele dzikich kart. Taką otrzymała przy okazji rywalizacji w turnieju rangi WTA 250 w Birmingham.

Tymczasem Dunka polskiego pochodzenia nie zachwyciła w Wielkiej Brytanii, bowiem przegrała już na starcie. Woźniacka nie była w stanie znaleźć sposobu na rozstawioną z "piątką" Belgijkę Elise Mertens (4:6, 1:6).

W premierowej odsłonie tej rywalizacji Mertens prezentowała się bardzo dobrze, czego efektem były dwa z rzędu przełamania i prowadzenie 4:1. Była liderka światowego rankingu WTA odrobiła jedynie część strat i przegrała 4:6.

W II partii miała miejsce kompletnie jednostronna rywalizacja. Belgijka najpierw wygrała cztery gemy z rzędu i wówczas Woźniacka przerwała jej serię, ale ostatecznie niewiele to zmieniło. Wyżej notowana zawodniczka triumfowała 6:1.

Udany start zmagań w Brimingham ma za sobą także Barbora Krejcikova. Czeszka, która została rozstawiona z "dwójką", pewnie odprawiła Darię Saville 6:1, 7:6(5). Najwięcej problemów u niej pojawiło się oczywiście w drugim secie.

Była liderka światowego rankingu WTA zarówno w singlu, jak i w deblu w premierowej odsłonie prowadziła 5:0, ale ostatecznie nie udało jej się zwyciężyć do zera. Natomiast w drugim secie Krejcikova przełamała i wyszła na 3:2, ale momentalnie straciła przewagę. W dwunastym gemie Czeszka serwowała na zwycięstwo w meczu i straciła przewagę. Sytuację opanowała jednak w tie-breaku, gdzie triumfowała 7-5.

WTA Birmingham:

I runda gry pojedynczej:

Barbora Krejcikova (Czechy, 2) - Daria Saville (Australia, Q) 6:1, 7:6(5) Elise Mertens (Belgia, 5) - Karolina Woźniacka (Dania, WC) 6:4, 6:1

Źródło artykułu: WP SportoweFakty