Już tylko jedna rozstawiona tenisistka została w Birmingham

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Anastazja Potapowa
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Anastazja Potapowa

Rozstawiona z numerem siódmym Anastazja Potapowa awansowała do półfinału turnieju na kortach trawiastych w Birmingham. W najlepszej czwórce nie będzie innych rozstawionych tenisistek Barbory Krejcikovej oraz Leylah Fernandez.

Od początku turnieju w Birmingham z drabinki szybko znikały rozstawione tenisistki. Także na etapie ćwierćfinałów odpadły dwie z trzech. Jedna musiała to zrobić, ponieważ turniejowa siódemka Anastazja Potapowa zagrała z dwójką Barborą Krejcikovą. Czeszka została wypunktowana w nieco ponad godzinę, a było ją stać na rozstrzygnięcie tylko pięciu gemów w dwóch setach.

Anastazja Potapowa wyrosła na główną kandydatkę do zdobycia tytułu. W sobotę zagra w półfinale z Ajlą Tomljanović, która pokonała w trzech setach rozstawioną z numerem szóstym Leylah Fernandez. Notowana na 190. miejscu w rankingu WTA reprezentantka Australii potrafiła odwrócić wynik meczu po porażce 1:6 w pierwszym secie. Ajla Tomljanović przejęła inicjatywę, a Kanadyjka miała coraz mniej do powiedzenia na korcie.

Także pozostałe dwa ćwierćfinały zakończyły się po trzech setach. Elisabetta Cocciaretto zwyciężyła z Dianą Sznaider. Tenisistki dzieli tylko pięć miejsc w rankingu WTA i także bezpośrednia konfrontacja w Birmingham była wyrównana. Elisabetta Cocciaretto podniosła się po niepowodzeniu w pierwszym secie tak samo jak Ajla Tomljanović.

W półfinale przeciwniczką Elisabetty Cocciaretto będzie Julia Putincewa. Reprezentantka Kazachstanu wyeliminowała w piątek Carolinę Dolehide. Potyczka była wyrównana przez dwie partie, ale trzecia, ostatnia zakończyła się przekonującym wynikiem 6:1 dla Julii Putincewej. Tym samym przypieczętowała awans w przekonujący sposób.

WTA Birmingham:

Ćwierćfinały gry pojedynczej:

Anastazja Potapowa (7) - Barbora Krejcikova (Czechy, 2) 6:1, 6:4 Ajla Tomljanović (Australia) - Leylah Fernandez (Kanada, 6) 1:6, 6:3, 6:2 Elisabetta Cocciaretto (Włochy) - Diana Sznaider 5:7, 6:4, 6:2 Julia Putincewa (Kazachstan) - Caroline Dolehide (USA) 6:3, 6:7 (2), 6:1

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty