Wielkie zwycięstwo Huberta Hurkacza! Pokonał niemieckiego gwiazdora na jego terenie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Thomas F. Starke / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Getty Images / Thomas F. Starke / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz awansował do finału rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 500 w Halle. W sobotę Polak bez straty seta pokonał faworyta gospodarzy, Alexandra Zvereva, czwartego tenisistę świata i finalistę Rolanda Garrosa.

W tym artykule dowiesz się o:

Hubert Hurkacz bez straty seta dotarł do półfinału turnieju ATP w Halle. W tej fazie na Polaka czekało olbrzymie wyzwanie - mecz z Alexandrem Zverevem, mistrzem olimpijskim z Tokio, dwukrotnym triumfatorem ATP Finals i niedawnym finalistą Rolanda Garrosa. Wrocławianin jednak wspaniale sobie poradził z tym zadaniem i pokonał niemieckiego gwiazdora na jego terenie 7:6(2), 6:4.

Serwis jest dużym atutem zarówno Hurkacza, jak i Zvereva, i obaj pokazywali to od samego początku sobotniego spotkania. W pierwszym secie nie doszło do żadnego przełamania, chociaż Hurkacz w siódmym gemie musiał bronić czterech break pointów.

Losy tej partii zadecydowały się w tie breaku, który był popisem Hurkacza. Po wygranej efektownej wymianie przy siatce Polak zdobył mini breaka na 2-1, następnie podwyższył prowadzenie na 5-1, by wyjść na 6-2, co oznaczało cztery setbole. Wówczas zaserwował asa.

W drugiej odsłonie rozstawiony z numerem piątym Hurkacz znów był perfekcyjny przy własnym serwisie. Wykorzystał także słabszy moment oznaczonego "dwójką" Zvereva i przy stanie 1:1 zdobył przełamanie. To okazało się być kluczowym momentem meczu. Do samego końca bowiem wrocławianin znakomicie spisywał się, gdy podawał, i mógł cieszyć się z cennego zwycięstwa.

Mecz trwał 95 minut. W tym czasie Hurkacz zaserwował 17 asów, ani razu nie został przełamany, wykorzystał jednego z czterech break pointów i łącznie zdobył 68 punktów, o trzy więcej od Zvereva.

Dla Hurkacza to pierwsze zwycięstwo nad Zverevem w ich czwartej konfrontacji. Pokonując aktualnie czwartego w rankingu ATP Niemca, Polak odniósł pierwszą w tym sezonie wygraną nad rywalem z Top 10 światowej klasyfikacji i jednocześnie ósmą w karierze z przeciwnikiem z czołowej "piątki".

Tym samym 27-latek z Wrocławia awansował do 11. w karierze finału turnieju rangi ATP Tour. Dotychczas wywalczył osiem tytułów, w tym jeden w Halle (w 2022 roku). W obecnym sezonie zdobył trofeum w kwietniowej imprezie na mączce w Estoril.

W finale, w niedzielę Hurkacz, zmierzy się z lepszym z pary Jannik Sinner - Zhizhen Zhang.

Terra Wortmann Open, Halle (Niemcy) ATP 500, kort trawiasty, pula nagród 2,255,6 mln euro sobota, 22 czerwca

półfinał gry pojedynczej: Hubert Hurkacz (Polska, 5) - Alexander Zverev (Niemcy, 2) 7:6(2), 6:4

Źródło artykułu: WP SportoweFakty