Dwudniowy bój Karoliny Woźniackiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mike Egerton/PA Images / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
Getty Images / Mike Egerton/PA Images / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
zdjęcie autora artykułu

Spotkanie Karoliny Woźniackiej w turnieju rangi WTA 250 w Bad Homburg rozpoczęło się w poniedziałek, a zakończyło we wtorek. Dunka grająca z dziką kartą odprawiła Ukrainkę Elinę Switolinę. Z kolei Wiktoria Tomowa awansowała już do ćwierćfinału.

Turniej rangi WTA 250 w Bad Homburg dla Karoliny Woźniackiej jest drugim na kortach trawiastych po wznowieniu kariery. Po tym, jak w Birmingham przegrała z Elise Mertens, tym razem rozpoczęła zmagania od meczu z Eliną Switoliną.

W premierowej odsłonie lepsza okazała się być Woźniacka, a drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Ostatecznie miał miejsce tie-break, w którym lepsza była Switolina. Kolejna partia potoczyła się dość niespodziewanie. Po tym, jak Dunka polskiego pochodzenia poślizgnęła się i upadła na murawę, skorzystała z pomocy medycznej.

Ostatecznie spotkanie zostało przerwane z uwagi na zapadający zmrok. Tym samym Woźniacka i Switolina wróciły do gry w kolejnym dniu. Decydująca partia rywalizacji zakończyła się triumfem Dunki 7:5.

Tym samym Woźniacka wygrała pierwsze spotkanie na trawie od Wimbledonu 2019. O awans do kolejnej rundy powalczy z Weroniką Kudermetową. Rosjanka odprawiła kwalifikantkę Diane Parry 3:6, 7:5, 6:1.

W drugiej rundzie wystąpi także Amerykanka Peyton Stearns, która była w stanie ograć Julię Stusek 6:2, 7:5. Natomiast już w ćwierćfinale zameldowała się Wiktoria Tomowa, a to wszystko za sprawą odprawienia Lindy Noskovej 6:4, 6:2.

WTA Bad Homburg:

I runda gry pojedynczej:

Weronika Kudermetowa - Diane Parry (Francja, Q) 3:6, 7:5, 6:1 Peyton Stearns (USA) - Julia Stusek (Niemcy) 6:2, 7:5 Karolina Woźniacka (Dania, WC) - Elina Switolina (Ukraina, 7) 6:3, 6:7(4), 7:5

II runda gry pojedynczej:

Wiktoria Tomowa (Bułgaria) - Linda Noskova (Czechy) 6:4, 6:2

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Aryna Sabalenka wróciła do treningów. Czas na trawę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty