Kolejni faworyci odpadli z Wimbledonu. Wysokie zwycięstwo finalisty Rolanda Garrosa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Tolga Akmen / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
PAP/EPA / Tolga Akmen / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas

Rozstawieni Stefanos Tsitsipas, Karen Chaczanow i Jack Draper odpadli w II rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych wielkoszlemowego Wimbledonu 2024. Nie zawiódł za to Alexander Zverev, który w czwartek stracił siedem gemów.

Stefanos Tsitsipas ma w dorobku dwa wielkoszlemowe finały i tytuł w ATP Finals. Jednak w Wimbledonie notorycznie zawodzi i nigdy nie przebrnął 1/8 finału. W tym roku z The Championships pożegnał się jeszcze szybciej, bo już w II rundzie. W czwartek rozstawiony z numerem 11. Grek niespodziewanie przegrał 6:7(3), 6:7(10), 6:3, 3:6 z notowanym na 87. miejscu w rankingu ATP Emilem Ruusuvuorim.

Tsitsipas zanotował więcej asów i zagrań kończących oraz tyle samo przełamań, co Ruusuvuori, ale na jego porażce zaważyły dwa przegrane tie breaki i słabszy moment w czwartym secie, kiedy został przełamany. To spowodowało, że Fin został zwycięzcą meczu i rywalem w III rundzie Giovanniego Mpetshiego Perricarda. Francuz, "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, w 71 minut okazał się lepszy od Yoshihito Nishioki.

Do niespodzianki doszło także w brytyjskim meczu. Oznaczony numerem 28. Jack Draper, niedawny mistrz imprezy w Stuttgarcie i pogromca Carlosa Alcaraza na kortach Queen's Clubu, trzykrotnie został przełamany i przegrał 6:7(3), 4:6, 6:7(6) z niżej notowanym kolegą z reprezentacji, Cameronem Norrie'em.

28-letni Norrie w III rundzie zmierzy się z Alexandrem Zverevem, finalistą tegorocznego Rolanda Garrosa. Niemiec, turniejowa "czwórka", jako jeden z niewielu faworytów w czwartek odniósł przekonujące zwycięstwo, oddając Marcosowi Gironowi siedem gemów.

Zaskoczeniem jest również porażka Karena Chaczanowa. Rozstawiony z numerem 21. moskwianin w pięciu setach przegrał z kwalifikantem, Quentinem Halysem. Francuz o awans do 1/8 finału powalczy oznaczonym "15" Holgerem Rune.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 50 mln funtów czwartek, 4 lipca

II runda gry pojedynczej: Alexander Zverev (Niemcy, 4) - Marcos Giron (USA) 6:2, 6:1, 6:4 Emil Ruusuvuori (Finlandia) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 11) 7:6(6), 7:6(10), 3:6, 6:3 Quentin Halys (Francja, Q) - Karen Chaczanow (21) 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 Cameron Norrie (Wielka Brytania) - Jack Draper (Wielka Brytania, 28) 7:6(3), 6:4, 7:6(6) Giovanni Mpetshi Perricard (Francja, LL) - Yoshihito Noshioka (Japonia) 6:4, 6:1, 6:2

[url=/tenis/1130851/wimbledon-program-i-wyniki-mezczyzn-drabinka]Program i wyniki turnieju mężczyzn

[/url]ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Mecz z Francją dał mu do myślenia. "Nie rozumiem"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty