Fatalna seria Polki trwa. Przegrała ósmy mecz z rzędu

Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa

Katarzyna Kawa nie może znaleźć sposobu na rywalki w grze pojedynczej. Polka w turnieju rangi ITF W75 w amerykańskim Edmond przegrała ze Słowaczką Viktorią Hruncakovą 3:6, 6:3, 3:6. To już jej ósma porażka z rzędu.

Mimo udanej końcówki poprzedniego sezonu w wykonaniu Katarzyny Kawy w tym roku na taką się nie zapowiada. Nasza tenisistka ostatni mecz gry pojedynczej wygrała bowiem 14 lipca i od tego czasu nie może się przełamać.

Polka zdecydowała się na start w turnieju rangi ITF W75 w amerykańskim Edmond. Tam jednak nie udało jej się wygrać żadnego spotkania, bo w pierwszej rundzie lepsza od niej okazała się Viktoria Hruncakova. Słowaczka zwyciężyła po trzysetowej rywalizacji 6:3, 3:6, 6:3.

W premierowej odsłonie Hruncakova przełamała na dzień dobry, lecz Kawa od razu odrobiła stratę. Słowaczka odpłaciła się jednak tym samym, a po chwili wyszła na prowadzenie 4:1. Do końca seta obie tenisistki były skuteczne przy swoich podaniach, przez to niżej notowana zawodniczka triumfowała 6:3.

W II secie Polka zaczęła prezentować się zdecydowanie lepiej. Nie dość, że przełamała rywalkę już w drugim gemie, to jeszcze dokonała tego również w czwartym. Po utrzymaniu podania prowadziła 5:0 i miała okazję, by zakończyć seta triumfem do zera, lecz jej nie wykorzystała. Ostatecznie triumfowała 6:3, kończąc partię przy trzeciej piłce setowej.

W decydującej partii Kawa nie wykorzystała okazji na przełamanie w pierwszym gemie i to się zemściło. Polka w czwartym straciła podanie, a po chwili Hruncakova prowadziła już 4:1. Słowaczka wypracowała trzy piłki meczowe przy serwisie przeciwniczki, ale ich nie wykorzystała. Tyle tylko, że poprawiła się przy własnym podaniu.