Polka pokonała nadzieję brytyjskiego tenisa

Twitter / VI / Monika Stankiewicz w juniorskim Wimbledonie w 2024 roku

Monika Stankiewicz awansowała do trzeciej rundy turnieju juniorek w Wimbledonie. Polka pokonała Hannah Klugman, która niedawno otarła się o awans do głównej drabinki seniorek.

Monika Stankiewicz rozegrała w środę drugi mecz w grze pojedynczej juniorskiego Wimbledonu. W poprzednim pokazała się z dobrej strony, a widzowie meczu z Emily Sartz-Lunde zapowiadali, że Polka jest w stanie sprawić problem jednej z nadziei gospodarzy Hannah Klugman. Monika Stankiewicz pokonała Norweżkę w dwóch setach i nie pozwoliła jej długo zabawić w wielkim szlemie.

Młodsza od Moniki Stankiewicz o trzy lata, 15-letnia Hannah Klugman, nie była daleka od awansu do turnieju głównego seniorek w Wimbledonie. W kwalifikacjach odniosła dwa zwycięstwa, w tym niespodziewane w meczu przeciwko Lindzie Fruhvirtovej. 625. tenisistka rankingu WTA, która startowała w kwalifikacjach z "dziką kartą", została zatrzymana dopiero w trzeciej rundzie przez Alycię Parks.

Brytyjce pozostało poszukać drugiej szansy w rywalizacji juniorek. W pierwszej rundzie Hannah Klugman zwyciężyła w dwóch setach z Vittorią Paganetti.

Monika Stankiewicz potwierdziła dobrą formę w pierwszym secie, który po nieco ponad pół godzinie zakończył się wynikiem 6:2. Brytyjka straciła podanie w dwóch gemach serwisowych z rzędu i ani razu nie przełamała przeciwniczki.

Druga runda była dłuższa i wyrównana. Co prawda na samym początku Monika Stankiewicz raz jeszcze przełamała przeciwniczkę, ale ta odgryzła się przełamaniem powrotnym, a następnie obie tenisistki wygrywały zgodnie z gemach serwisowych do stanu 6:6. W tie-breaku zdecydowała krótka gra na przewagi i ostatecznie piłka na 10-8 dla Polki. Do zamknięcia rywalizacji Stankiewicz potrzebowała trzech piłek meczowych.

Zwyciężczyni zagra w następnej rundzie z kolejną Brytyjką - tym razem nierozstawioną Hephzibah Oluwadare.