Maja Chwalińska znów w finale! Przeciwniczka zrezygnowała

Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Maja Chwalińska

Maja Chwalińska po raz drugi z rzędu osiągnęła finał turnieju ITF World Tennis Tour o puli nagród 60 tys. dolarów. W Porto polska tenisistka wykorzystała w sobotę problemy zdrowotne Lanlany Tararudee, która skreczowała w połowie drugiego seta.

W tym artykule dowiesz się o:

W ramach turnieju Porto Open Maja Chwalińska (WTA 201) nie straciła jeszcze seta i była faworytką pojedynku z Lanlaną Tararudee (WTA 191). Choć Polka jest notowana w rankingu WTA o 10 pozycji niżej od 20-letniej Tajki, to jednak przewaga doświadczenia na zawodowych kortach oraz umiejętności były po stronie naszej reprezentantki. Ostatecznie 22-latka odniosła zwycięstwo, choć z pewnością nie takie, o jakim marzą profesjonalne tenisistki.

Od pierwszych piłek Chwalińska uzyskała przewagę na korcie. W gemie otwarcia Tararudee jeszcze uratowała podanie, ale potem miała z tym poważne problemy. Reprezentantce Tajlandii nie udało się już wygrać własnego gema serwisowego w premierowej odsłonie. Chwalińska zdobyła trzy przełamania, a sama dała się zaskoczyć tylko raz, dlatego pewnie zamknęła pierwszą partię.

Nasza tenisistka szybko ruszyła do ataku w drugiej części spotkania. Po przełamaniu wywalczonym w pierwszym gemie Polka pewnie kontrolowała sytuację na korcie. Do tego jej rywalka zmagała się z problemami zdrowotnymi. Ostatecznie przy stanie 6:2, 4:2 dla Chwalińskiej oznaczona piątym numerem Tararudee skreczowała.

Tym samym Chwalińska wystąpi w niedzielnym finale zawodów Porto Open. Jej przeciwniczką w meczu o tytuł będzie Francuzka Tessah Andrianjafitrimo (WTA 599). Polka celuje w siódme singlowe mistrzostwo na światowych kortach.

Dla Chwalińskiej będzie to drugi z rzędu mecz o tytuł w lipcu bieżącego roku. W pierwszym tygodniu tego miesiąca została mistrzynią imprezy ITF World Tennis Tour o puli nagród 60 tys. dolarów na kortach ziemnych we francuskim Montpellier.