Z nią Iga Świątek zagra o finał. Wiemy kiedy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Iga Świątek
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju igrzysk olimpijskich w Paryżu i zna już swoją rywalkę w grze o wielki finał. Jest nią Chinka Qinwen Zheng.

Iga Świątek była wielką faworytką środowego ćwierćfinału, rozgrywanego w ramach igrzysk olimpijskich w Paryżu. Po pierwsze dlatego, że mecz odbywał się na korcie ziemnym, na którym Polka notuje długą serię wygranych, a po drugie dlatego, że przed rozpoczęciem spotkania Świątek miała bilans 6-1 z Danielle Collins.

Pierwszy set przebiegał dokładnie tak, jak można było się spodziewać. Polka potrzebowała zaledwie 30 minut, aby do jednego zamknąć partię i wykonać pierwszy krok w kierunku półfinału. Ale w drugiej odsłonie Collins postanowiła postawić się liderce rankingu i doprowadziła do remisu.

Trzeci i decydujący zarazem set rozpoczął się od przełamania na korzyść Świątek. Polka szybko odskoczyła na 4:0, a przy stanie 4:1 Collions skreczowała - ze względów zdrowotnych nie była w stanie kontynuować gry.

Półfinały turnieju olimpijskiego pań odbędą się w czwartek. Jeszcze przed zakończeniem meczu z Collins, Świątek wiedziała, że w razie awansu zmierzy się w nim z Qinwen Zheng. Chinka w swoim ćwierćfinale również stoczyła trzysetowy bój, pokonując Andżelikę Kerber 6:7(4), 6:4, 7:6(6).

Dotychczas Świątek i Zheng grały ze sobą sześciokrotnie - za każdym razem zwycięsko z kortu schodziła Polka.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty