Zwycięski powrót utalentowanego Czecha. Chińczyk znów zapisał się w historii

PAP/EPA / John G. Mabanglo / Na zdjęciu: Jiri Lehecka

Powracający po trzymiesięcznej przerwie Jiri Lehecka bez straty seta pokonał Mariano Navone w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Zhizhen Zhang znów dokonał historycznego osiągnięcia.

Jiri Lehecka powrócił na korty po przerwie spowodowanej kontuzją kręgosłupa. Czech, który doznał urazu 3 maja podczas półfinału imprezy w Madrycie, we wtorek rozegrał mecz I rundy turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Po półtoragodzinnej rywalizacji pokonał 7:6(3), 6:3 Mariano Navone.

Lehecka we wtorek zaserwował trzy asy, wykorzystał dwa z trzech break pointów i posłał 11 zagrań kończących. W II rundzie 22-letni Czech zmierzy się z rozstawionym z numerem czwartym Daniłem Miedwiediewem.

Zhizhen Zhang po raz kolejny zapisał się na kartach historii tenisa. 27-latek z Szanghaju ograł 6:3, 7:6(4) Giovanniego Mpetshiego Perricarda i został pierwszym w dziejach Chińczykiem, który wygrał mecz w turnieju Cincinnati Open. O kolejne zwycięstwo Zhang powalczy z oznaczonym numerem szóstym Andriejem Rublowem, niedawnym finalistą z Montrealu.

Najwyżej rozstawiony Jannik Sinner zmagania w Cincinnati rozpocznie od meczu z Alexem Michelsenem. Amerykański kwalifikant wygrał 6:1, 5:7, 6:2 z Tallonem Griekspoorem. Z kolei rywalem w II rundzie Flavio Cobollego został jego rodak, Luciano Darderi. Włoch okazał się lepszy od Alejandro Tabilo.

W jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań I rundy Frances Tiafoe pokonał 6:3, 7:6(6) Alejandro Davidovicha. Do 1/16 finału awansował także Sebastian Baez, który obronił dwa meczbole i po decydującym tie breaku uporał się z Marcosem Gironem.