Paula Badosa wróciła w dobrej formie do USA

Trwa pierwsza runda turnieju WTA w Cincinnati. W środę przeszły przez nią Paula Badosa, Anna Kalinska czy Diana Sznaider.

Paula Badosa zwyciężyła już w sierpniu w turnieju w Waszyngtonie. Po krótkim pobycie w Kanadzie, powróciła do Stanów Zjednoczonych i w Cincinnati rozpoczęła turniej od pokonania w dwóch setach Peyton Stearns. Do wyeliminowania Amerykanki, która wystartowała z "dziką kartą" potrzebowała półtorej godziny. Trudniejsze było pokonanie jej w drugiej partii, która zakończyła się wynikiem 7:5.

Drugą przeciwniczką Pauli Badosy będzie Anna Kalinska. To jedna z dwóch Rosjanek, które zdążyły już wywalczyć awans w środę. Co prawda w pierwszym secie została pokonana 1:6 przez Katerinę Siniakovą, ale odwróciła wynik tego meczu. Diana Sznaider była skoncentrowana od początku jej meczu z Shuai Zhang i rozprawiła się z tenisistką z Chin w dwóch setach. Diana Sznaider zagra o trzecią rundę z Ashlyn Krueger, który wyeliminowała srebrną medalistkę igrzysk olimpijskich Donnę Vekić.

Wiktoria Azarenka wypadła z drabinki przed rozpoczęciem turnieju. W środę miała w planie mecze z dwiema przeciwniczkami, ale ostatecznie nie zagrała ani z Amandą Anisimovą, ani z Lucią Bronzetti. Włoszka, szczęśliwa przegrana z eliminacji, zagra na początku turnieju głównego z Jessicą Bouzas Maneiro.

WTA Cincinnati:

I runda gry pojedynczej:

Paula Badosa (Hiszpania) - Peyton Stearns (USA, WC) 6:2, 7:5 [b]Anna Kalinska (13) - Katerina Siniakova (Czechy) 1:6, 6:2, 6:3[/b] Diana Sznaider - Shuai Zhang (Chiny) 6:1, 6:4 Leylah Fernandez (Kanada) - Yue Yuan (Chiny) 3:6, 6:4, 6:3

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty