Niewiarygodna zapaść Stefanosa Tsitsipasa. Przerwany mecz Carlosa Alcaraza

PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas

Po fatalnej końcówce meczu Stefanos Tsitsipas przegrał z Jackiem Draperem i odpadł w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Pojedynek Carlosa Alcaraza z Gaelem Monfilsem został przerwany przez deszcz.

Turniej ATP Masters 1000 w Cincinnati był dla Stefanosa Tsitsipasa pierwszym od czasu zwolnienia ojca z roli trenera. Drastyczna zmiana w sztabie szkoleniowym nie odmieniła jednak Greka, który zanotował kolejny rozczarowujący występ. Z imprezą w stolicy stanu Ohio pożegnał się już w III rundzie, przegrywając 6:3, 4:6, 5:7 z Jackiem Draperem.

O porażce rozstawionego z numerem dziewiątym Tsitsipasa zadecydowała niewiarygodna zapaść, jakiej doznał w samej końcówce meczu. W trzecim secie Grek prowadził 5:4 i serwował po zwycięstwo, ale od tego momentu zdobył zaledwie dwa punkty. W efekcie przegrał trzy gemy z rzędu i cały pojedynek.

- Stefanos jest twardym konkurentem, więc musiałem być gotowym do rywalizacji i walczyć o każdy punkt. To, co wydarzyło się w końcówce, kiedy odrobiłem stratę przełamania, wiele dla mnie znaczy i na pewno pomoże mi pod kątem mentalnym - powiedział Brytyjczyk, który podwyższył na 2-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Grekiem.

Draper (w czwartek pięć asów, trzy przełamania i 28 zagrań kończących) w III rundzie zmierzy się z lepszym z pary Casper Ruud - Felix Auger-Aliassime. Pojedynek Norwega z Kanadyjczykiem został przełożony na piątek z powodu opadów deszczu.

Hitem czwartkowej nocy w Cincinnati miał być mecz Carlosa Alcaraza z Gaelem Monfilsem. Spotkanie dwóch showmanów dostarczało emocji i wielu ciekawych zagrań, ale nie zostało dokończone. Wobec ulewnego deszczu tenisiści musieli przerwać rywalizację przy stanie 6:4, 6:6 dla Hiszpana. Na kort mają wrócić w piątek.

Cincinnati Open, Cincinnati (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,795,5 mln dolarów
czwartek, 15 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Jack Draper (Wielka Brytania) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 9) 3:6, 6:4, 7:5
Carlos Alcaraz (Hiszpania, 2) - Gael Monfils (Francja) 6:4, 6:6(1-3) *do dokończenia