Świątek nie spotka się z niewygodną rywalką. Odpadła już w pierwszej rundzie

Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko

Tylko przez godzinę i cztery minuty Jelena Ostapenko pograła w US Open. Rozstawiona z numerem 10. tenisistka stanowiła tło w meczu pierwszej rundy z Naomi Osaką.

Jelena Ostapenko przystąpiła do US Open rozstawiona z numerem 10. Losowanie sprawiło, że już w pierwszej rundzie musiała być przygotowana na twardą walkę o pozostanie w drabince. Los nie rozpieścił Łotyszki, która trafiła na Naomi Osakę. Aktualnie 88. zawodniczka rankingu WTA wystartowała w Nowym Jorku z "dziką kartą". W 2018 i 2020 roku wygrała US Open i były to dwa z czterech jej zwycięstw w turniejach wielkoszlemowych.

Lubiana w Stanach Zjednoczonych reprezentantka Japonii od razu przystąpiła do ataku na rozstawioną zawodniczkę. Jeszcze do stanu 3:3 w pierwszym secie nie wydarzyło się nic przełomowego, ale w późniejszych trzech gemach zwyciężała Naomi Osaka, dzięki czemu zakończyła seta wynikiem 6:3. I absolutnie nie zamierzała zwalniać, ponieważ czuła się na korcie w Nowym Jorku jak w domu.

W drugim secie Naomi Osaka od razu oddaliła się na 2:0, odbierając podanie przeciwniczce w pierwszym gemie. Nie oddała prowadzenia ani na moment i po zaledwie godzinie oraz czterech minutach grania cieszyła się z wyeliminowania Jeleny Ostapenko. Druga runda zakończyła się wynikiem 6:2.

W innych meczach pierwszej rundy zwyciężały we wtorek między innymi Karolina Woźniacka, Elisabetta Cocciaretto i Mirra Andriejewa. Karolina Woźniacka nie miała litości dla kwalifikantki z Japonii. W meczu z Nao Hibino oddała przeciwniczce tylko jednego gema. Kolejna Japonka - Ena Shibahara okazała się lepsza w trzysetowym meczu niż Daria Saville i to ona w drugiej rundzie spotka się na korcie z Igą Świątek.