Niespodzianki w US Open. Czterogodzinny bój i porażka gwiazdora

PAP/EPA / Sarah Yenesel / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas

Stefanos Tsitsipas po czterosetowym i czterogodzinnym meczu przegrał z Thanasim Kokkinakisem w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego US Open 2024. Odpadli też Felix Auger-Aliassime i Alejandro Tabilo.

US Open 2024 był pierwszym turniejem wielkoszlemowym, w którym Stefanos Tsitsipas wystąpił bez ojca w roli trenera. Zmiany w sztabie szkoleniowym na nic jednak się zdały, bo Grek pożegnał się z nowojorską imprezą już w I rundzie. We wtorek, po czterech godzinach zaciętej rywalizacji, przegrał 6:7(5), 6:4, 3:6, 5:7 z Thanasim Kokkinakisem.

Mecz od początku mógł się podobać. Obaj tenisiści starali się grać ofensywnie i atrakcyjnie. Były emocje i dramaturgia. Każdy set był bardzo wyrównany, ale ostatecznie tylko jedna partia zakończyła się triumfem Tsitsipasa i tym sposobem rozstawiony z numerem 11. Grek został najwyżej notowanym zawodnikiem, jaki już pożegnał się z US Open 2024.

Niespodziewanie odpadł również Felix Auger-Aliassime. Oznaczony numerem 19. Kanadyjczyk sześciokrotnie dał się przełamać, sam odpowiedział tylko jednym breakiem, i przegrał 2:6, 4:6, 2:6 z Jakubem Mensikiem. 18-letni Czech w II rundzie zmierzy się z Tristanem Schoolkate'em. Australijczyk, posiadacz dzikiej karty, odrobił stratę dwóch setów oraz przełamania w trzeciej partii i pokonał 4:6, 4:6, 6:4, 7:6(6), 6:4 Taro Daniela.

W turnieju nie ma już także rozstawionego z "22" Alejandro Tabilo. Chilijczyk przegrał 6:7(7), 1:6, 5:7 z doświadczonym Davidem Goffinem. Awansował natomiast oznaczony numerem 25. Jack Draper, który po kreczu wyeliminował Zhizhena Zhanga.

Bez straty seta do II rundy awansowali Alex Michelsen i Tomas Machac. Amerykanin, zeszłotygodniowy finalista z Winston-Salem, okazał się lepszy od rodaka i kwalifikanta, Eliota Spizzirriego. Z kolei Czech ograł weterana rozgrywek, Fabio Fogniniego.

W meczu kwalifikanów Otto Virtanen w czterech setach pokonał Quentina Halysa. Czterech partii do sukcesu potrzebował też Mariano Navone, który uporał się z Danielem Altmaierem i odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo na poziomie głównego cyklu na kortach twardych.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów
wtorek, 27 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Jack Draper (Wielka Brytania, 25) - Zhizhen Zhang (Chiny) 6:3, 6:0, 4:0 i krecz
Thanasi Kokkinakis (Australia) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 11) 7:6(5), 4:6, 6:3, 7:5
Jakub Mensik (Czechy) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 19) 6:2, 6:4, 6:2
David Goffin (Belgia) - Alejandro Tabilo (Chile, 22) 7:6(7), 6:1, 7:5
Tomas Machac (Czechy) - Fabio Fognini (Włochy) 7:5, 6:1, 6:3
Mariano Navone (Argentyna) - Daniel Altmaier (Niemcy) 1:6, 6:2, 6:4, 6:1
Alex Michelsen (USA) - Eliot Spizzirri (USA, Q) 6:1, 7:5, 6:3
Otto Virtanen (Finlandia, Q) - Quentin Halys (Francja, Q) 6:3, 6:3, 6:7(4), 6:2
Tristan Schoolkate (Australia, WC) - Taro Daniel (Japonia) 4:6, 4:6, 6:4, 7:6(6), 6:4

[url=/tenis/1142115/us-open-program-i-wyniki-mezczyzn-drabinka]Program i wyniki turnieju mężczyzn

[/url]ZOBACZ WIDEO: Muzyka z Harry'ego Pottera i miotła. Kabaret, jak przywitali gwiazdora

Źródło artykułu: WP SportoweFakty