Dwa różne sety w meczu Jeleny Rybakiny

PAP/EPA / ANATOLY MALTSEV / Na zdjęciu: Jelena Rybakina

Jelena Rybakina nie pozwoliła sobie na niepowodzenie w pierwszej rundzie US Open, choć akurat drugi set w meczu z Destanee Aiavą był dla niej nerwowy. Odpadły już Caroline Garcia czy Petra Martić.

Jelena Rybakina przystąpiła do tegorocznego US Open rozstawiona z numerem czwartym. Reprezentantka Kazachstanu nie powinna narzekać na losowanie pierwszej rundy. Trafiła na początku drabinki na kwalifikantkę z Australii. 24-letnia Destanee Aiava nie przegrała ani jednego seta w drodze do turnieju głównego, a jej przeciwniczkami w kwalifikacjach były Gergana Topałowa, Mai Hontama oraz Ana Konjuh.

Zawodniczka z Kazachstanu zagrała z tenisistką z Australii po raz pierwszy w karierze. Jelena Rybakina nie zlekceważyła rywalki notowanej na 194. miejscu w rankingu WTA. W pierwszym secie zwyciężyła 6:1. Była lepsza w pięciu kolejnych gemach od wyniku 1:1.

Druga partia to inna historia i nawet zapachniało w niej zaskoczeniem. Jelena Rybakina nieco rozluźniła się, a jej przeciwniczka postawiła wszystko na jedną kartę. Ryzyko opłaciło się Destanee Aiavie, która długo prowadziła, a kiedy nawet straciła własne podanie, to szybko odpowiedziała przełamaniem powrotnym. Australijka prowadziła 6:5 i w kolejnym gemie nie wykorzystała trzech piłek setowych. Zemsta była słodka, ponieważ już w tie-breaku Jelena Rybakina zniszczyła rywalkę 7-1.

W pierwszej rundzie odpadła rozstawiona z numerem 27. Caroline Garcia. Francuzka została pokonana w dwóch setach przez Renatę Zarazuę. Najlepsza tenisistka z Meksyku oddała Carolinie Garcii tylko pięć gemów. Inna rozstawiona zawodniczka - Anna Kalinska - spokojnie wygrała z Lauren Davis. Oba sety w ich meczu zakończyły się wynikiem 6:2. Petra Martić miała z kolei mało do powiedzenia w starciu z Jessicą Bouzas Maneiro.