Powtórki sprzed roku nie było. Przykry koniec meczu Novaka Djokovicia

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CJ Gunther / Na zdjęciu: Novak Djoković
PAP/EPA / CJ Gunther / Na zdjęciu: Novak Djoković

Broniący tytułu Novak Djoković po kreczu Laslo Djere awansował do III rundy rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego US Open 2024. W 1/16 finału zameldował się też Casper Ruud, który pokonał Gaela Monfilsa.

W poprzedniej edycji US Open Novak Djoković i Laslo Djere rozegrali wspaniały mecz, w którym bardziej utytułowany z Serbów wrócił ze stanu 0-2 w setach. W środę ci tenisiści znów zmierzyli się w Nowym Jorku, tym razem w II rundzie. Powtórki sprzed roku i kolejnego znakomitego spektaklu jednak nie było. Co więcej - pojedynek dobiegł końca przedwcześnie. Djere skreczował przy stanie 6:4, 6:4, 2:0 dla Djokovicia.

Rozstawiony z numerem drugim Djoković od początku nie miał łatwo i musiał solidnie walczyć o każdy punkt. Wygrał pierwszego seta 6:4, po czym poprosił o interwencję fizjoterapeuty z powodu problemów z mięśniami brzucha. Te odbiły się na jego grze, bo na początku drugiej odsłony został przełamany.

Djere uchwycił świetny rytm i wyszedł na prowadzenie 4:2 w drugiej partii oraz miał dwie szanse na podwójne przełamanie. Wówczas niżej notowany z Serbów przegrał trzy gemy z rzędu, a potem sam poprosił o przerwę medyczną, również wobec bólu mięśni brzucha.

Kłopoty Djerego okazały się bardzo poważne. Po wznowieniu gry, kiedy przegrał trzy kolejne gemy, 29-latek z Senty podjął decyzję o kreczu. Tym sposobem mecz, który miał interesujący przebieg, zakończył się w przykry sposób.

Dla 37-letniego Djokovicia to 90. w karierze wygrany pojedynek w US Open. Dzięki temu został pierwszym w historii tenisistą, który zwyciężył w co najmniej 90 spotkaniach w każdym turnieju wielkoszlemowym. Kolejnym rywalem Serba na drodze do 25. tytułu Wielkiego Szlema, a piątego w Nowym Jorku, będzie rozstawiony z numerem 28. Alexei Popyrin.

W środową noc w 1/16 finału zameldował się także Casper Ruud. Norweg, turniejowa "ósemka", w meczu przerwanym przez opady deszczu pokonał 6:4, 6:2, 2:6, 7:6(3) weterana Gaela Monfilsa. Następnym przeciwnikiem tenisisty z Oslo będzie utalentowany Juncheng Shang.

US Open, Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów środa, 27 sierpnia

II runda gry pojedynczej: Novak Djoković (Serbia, 2) - Laslo Djere (Serbia) 6:4, 6:4, 2:0 i krecz Casper Ruud (Norwegia, 8) - Gael Monfils (Francja) 6:4, 6:2, 2:6, 7:6(3)

[url=/tenis/1142115/us-open-program-i-wyniki-mezczyzn-drabinka]Program i wyniki turnieju mężczyzn

[/url]ZOBACZ WIDEO: Muzyka z Harry'ego Pottera i miotła. Kabaret, jak przywitali gwiazdora

Źródło artykułu: WP SportoweFakty