Twarda walka Jana Zielińskiego o ćwierćfinał US Open

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Marcin Cholewiński / Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh w US Open 2024
PAP / Marcin Cholewiński / Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh w US Open 2024

Seria wygranych meczów Su-Wei Hsieh i Jana Zielińskiego trwa. W pojedynku o awans do ćwierćfinału miksta w US Open zwyciężyli z Giulianą Olmos i Santiago Gonzalezem. Nie było to proste zadanie.

Triumfatorzy Australian Open i Wimbledonu rozegrali w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego drugi mecz w US Open. W pierwszym zwyciężyli w niespełna godzinę z Ulrikke Eikeri i Maximo Gonzalezem. Było to przetarcie przed trudniejszym zadaniem czekającym w meczu o awans do ćwierćfinału. W nim Su-Wei Hsieh oraz Jan Zieliński zagrali z doświadczonymi w grze podwójnej Giulianą Olmos i Santiago Gonzalezem.

Duety grały ze sobą również w Wimbledonie i zrobiły to w finale. Su-Wei Hsieh i Jan Zieliński zwyciężyli wtedy w dwóch setach. W US Open po pierwszej partii było jasne, że nie dojdzie do powtórki, ponieważ zwyciężyli żądni rewanżu Meksykanie.

Mikst, z Zielińskim w składzie, objął prowadzenie 2:0 w gemach, ale minęło tylko kilka minut, a przeciwnicy wyrównali na 2:2. Później już żaden duet nie miał przewagi większej niż gem. Oba po dwa razy odbierały podanie przeciwnikom, a o zwycięstwie w secie decydował tie-break. Duet z Meksyku odjechał od wyniku 2-2 do 5-2 i z taką samą przewagą trzech piłek wygrał 7-4 w tie-breaku.

W drugim secie rozstrzygnięcie nastąpiło wcześniej o dziewięć minut i po 10 gemach. Su-Wei Hsieh i Jan Zieliński zwyciężyli 6:4, dzięki czemu doprowadzili do super tie-breaka. Decydowało głównie przełamanie w gemie na 4:3.

W rozstrzygającej rozgrywce inicjatywa była po stronie polsko-tajwańskiego miksta, chociaż długo czuł na plecach oddech rywali. Od stanu 7-6 zwyciężali już tylko triumfatorzy dwóch tegorocznych turniejów wielkoszlemowych i zamknęli mecz piłką na 10-6. Konfrontacja zakończyła się po godzinie i 32 minutach.

Na wyłonienie kolejnych przeciwników trzeba będzie poczekać blisko dobę. Będą nimi albo Maria Mateas i Mackenzie McDonald albo Sara Errani i Andrea Vavassori.

US Open:

II runda miksta:

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 7) / Jan Zieliński (Polska, 7) - Giuliana Olmos (Meksyk) / Santiago Gonzalez (Meksyk) 6:7 (4), 6:4, 10-6

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty