Koniec występu polskiej juniorki w US Open. Czeszki były za mocne

Getty Images / Daniel Kopatsch / Na zdjęciu: Monika Stankiewicz

Monika Stankiewicz rozegrała w środę ostatni mecz w ramach juniorskiej edycji wielkoszlemowego US Open 2024. Polka i partnerująca jej Ukrainka Jelizawieta Kotliar nie zdołały awansować do ćwierćfinału debla.

Rozstawiona z szóstym numerem para Monika Stankiewicz i Jelizawieta Kotliar wygrała w poniedziałek pierwszy mecz w turnieju. W środę na drodze Polki i Ukrainki stanęły Tereza Krejcova i Eliska Tichackova. Czeszki wygrały to spotkanie 6:4, 6:3 i wystąpią w ćwierćfinale.

Oba sety miały podobny przebieg. W premierowej odsłonie Stankiewicz i Kotliar przełamały serwis rywalek w trzecim gemie. Reprezentantki naszych południowych sąsiadów już po zmianie stron doprowadziły do remisu po 2. Potem gra była wyrównana, aż w 10. gemie Krejcova i Tichackova zdobyły kluczowego breaka.

W drugiej części spotkania Polka i Ukrainka również wyszły na prowadzenie w trzecim gemie. Potem nawet podwyższyły wynik na 3:1. Ale od tego momentu inicjatywę na korcie przejęły Krejcova i Tichackova. Wygrały one pięć gemów z rzędu i tym samym rozstrzygnęły spotkanie.

Po 64 minutach Czeszki zameldowały się w ćwierćfinale turnieju debla dziewcząt. Ich przeciwniczkami na tym etapie będą w czwartek najwyżej rozstawione w grze podwójnej Bułgarka Iwa Iwanowa i Belgijka Jeline Vandromme.

Stankiewicz zakończyła w środę występ w juniorskiej edycji wielkoszlemowego US Open 2024. W Nowym Jorku wygrała po jednym spotkaniu w singlu i deblu. 17-latka była jedyną Polką startującą w tegorocznych międzynarodowych mistrzostwach USA.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy
środa, 4 września

II runda gry podwójnej juniorek:

Tereza Krejcova (Czechy) / Eliska Tichackova (Czechy) - Monika Stankiewicz (Polska, 6) / Jelizawieta Kotliar (Ukraina, 6) 6:4, 6:3