Niespodziewane problemy trzeciej rakiety świata

Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Jessica Pegula

Amerykanka Jessica Pegula z problemami awansowała do czwartej rundy turnieju rangi WTA 1000 w Pekinie. Trzecia rakieta świata przegrała pierwszego seta z Rosjanką Weroniką Kudermetową, ale odwróciła losy meczu. Dalej gra też Hiszpanka Paula Badosa.

Zmagania w stolicy Chin Jessica Pegula rozpoczęła od drugiej rundy z uwagi na wolny los w pierwszej. Wówczas zmierzyła się z Francuzką Diane Parry i odprawiła już w dwóch setach - 6:1, 7:6(4).

Kolejną przeciwniczką Amerykanki została Rosjanka Weronika Kudermetowa. To właśnie tenisistka rozstawiona z numerem 32. lepiej rozpoczęła mecz, bo w premierowej odsłonie triumfowała po tie-breaku 7:6(9). Trzecia rakieta świata miała czego żałować, bo obroniła cztery piłki setowe i zmarnowała dwie swoje.

Później jednak Pegula straciła tylko trzy gemy w dwóch setach. Druga partia zakończyła się triumfem 6:1, zaś decydująca 6:2. Dzięki temu Amerykanka awansowała dalej po dwóch godzinach i 38 minutach rywalizacji.

Kolejną rywalką trzeciej tenisistki światowego rankingu WTA będzie Paula Badosa. Hiszpanka rozstawiona z numerem 15. okazała się lepsza od Słowaczki Rebecci Sramkovej.

Zarówno w premierowej odsłonie, jak i w drugim secie przyjaciółka Aryny Sabalenki zwyciężyła wynikiem 7:5. Tym sposobem przerwała serię przeciwniczki, która była niepokonana od 9 spotkań.