Historyczny mecz Djokovicia i Nadala. Zamknęli etap

Getty Images / Richard Pelham / Na zdjęciu: Novak Djoković i Rafael Nadal

Najprawdopodobniej po raz ostatni w karierze doszło do pojedynku Novaka Djokovicia z Rafaelem Nadalem. W meczu o 3. miejsce turnieju pokazowego Six Kings Slam Serb pokonał Hiszpana w dwóch setach.

W tym artykule dowiesz się o:

Turniej pokazy Six Kings Slam sprawił, że doszło w nim do pojedynku między Novakiem Djokoviciem a Rafaelem Nadalem. W półfinale imprezy Serb przegrał z Włochem Jannikiem Sinnerem, a Hiszpan z rodakiem Carlosem Alcarazem.

Nadal, który ogłosił już zakończenie sportowej kariery, rozgrywa obecnie swoje ostatnie mecze. Z tego powodu jego starcie z Djokoviciem było wyjątkowe, w końcu spotkały się dwie legendy tenisa, które na zawsze zapisały się na kartach historii.

Djoković, faworyt tego meczu, rozpoczął go od przełamania na dzień dobry. W piątym gemie nie udało mu się podwyższyć prowadzenia, bo Nadal obronił break pointa. Mimo to Hiszpan był w trudnej sytuacji.

Po tym, jak Serb utrzymał podanie, po raz drugi w tym spotkaniu przełamał rywala, dzięki czemu wyszedł na 5:2. Chwilę później bez większych problemów zakończył premierową odsłonę.

Mimo że II set rozpoczął się ponownie od przełamania Djokovicia na start, to tym razem Nadal od razu odpowiedział i pokazał, że tanio skóry nie sprzeda. W szóstym gemie Hiszpan miał czego żałować, bo nie wykorzystał żadnego z trzech break pointów.

Chwilę później nieskutecznością przy okazji na przełamanie popisał się również Serb. Tyle tylko, że poprawił się w dziewiątym gemie, dzięki czemu chwilę później serwował na zakończenie tego pojedynku.

Djoković nie wykorzystał jednak piłki meczowej. Nadal z kolei rozkręcił się po doprowadzeniu do równowagi, zdobył dwa punkty z rzędu i odrobił stratę. Ostatecznie o końcowym wyniku seta zadecydował tie-break.

W nim jako pierwszy punkty przy podaniu rywala zdobył Serb (5-4). Tyle tylko, że Hiszpan od razu odrobił stratę, lecz przy własnym serwisie Djoković wypracował sobie piłkę meczową. W kolejnej akcji poszedł za ciosem i zakończył najprawdopodobniej ostatnie starcie z Nadalem w karierze.