To miejsce z wielkimi tradycjami, gdzie wykuły się rzesze tenisistów, a przede wszystkim Iga Świątek, dziś gwiazda światowego sportu. Sekcja tenisa Legii Warszawa może się pochwalić wspaniałą historią, a korty położone blisko stadionu przy ulicy Łazienkowskiej 3 były areną wielu turniejów.
Tam, gdzie w latach 2016-2019 trenowała obecna wiceliderka światowego rankingu tenisistek, dziś widać XXI wiek,, ale tylko z daleka. Zmodernizowane trybuny mogą pomieścić kilka tysięcy widzów, kort główny ma nową twardą nawierzchnię, dostępne są cztery korty treningowych. Organizowany tam turniej BNP Paribas Warsaw Open rangi WTA 250 (w 2022 i 2023 roku) był dużym sukcesem polskiego tenisa.
Ale wystarczy podejść bliżej, by zobaczyć, że nie wszystko przy kortach na ulicy Myśliwieckiej 4a wygląda tak, jak powinno.
ZOBACZ WIDEO: Przebiegł z piłką prawie całe boisko. Fenomenalne trafienie w Niemczech!
Na początku kwietnia jeden z kibiców Legii, dziennikarz serwisu legionisci.com Marcin Bodziachowski, udostępnił w serwisie "X" aktualne zdjęcie budynku klubowego sekcji tenisowej Legii Warszawa.
Remont budynku sekcji tenisowej Legii Warszawa od strony kanałku Piaseczyńskiego, który rozpoczął się w sierpniu zeszłego roku, do dziś stoi w miejscu… pic.twitter.com/q16z6gWtkz
— Marcin Bodziachowski (@Bodziach_LL) April 9, 2025
Nic dziwnego, że pod postem pojawiły się komentarze, w których powtarza się głównie jedno słowo: "wstyd". 102-letni klub może się pochwalić domem, w pobliżu którego strach przechodzić z obawy o zdrowie.
A według planu, remont obiektu miał zakończyć się... dwa miesiące temu.
W marcu 2024 roku spółka Legia Tenis ogłosiła postępowanie ofertowe na wybór wykonawcy do realizacji przebudowy budynku klubowego. I kilka miesięcy później, 1 lipca, ogłoszono oficjalnie, że remont wkrótce ruszy i inwestycja zostanie dofinansowana ze środków publicznych. Kosztów prac nie ujawniono.
"Ruszył remont pawilonu klubowego przy korcie centralnym! Budynek, który od 1934 roku towarzyszył pojedynkom najlepszych tenisistów i tenisistek w Warszawie. Czas przywrócić jego dawną świetność i stworzyć nowoczesną przestrzeń do czerpania radości ze sportu!" - przekazano w oficjalnym komunikacie.
Dlaczego więc po dziewięciu miesiącach remont jeszcze się rozpoczął?
Skontaktowaliśmy się z biurem sekcji Legia Tenis&Golf i usłyszeliśmy, że nasze pytania drogą mailową zostały przekazane "wyżej", do osób decyzyjnych. Jednak w ciągu czterech dni nikt nam nie odpowiedział.
Według Krajowego Rejestru Sądowego jedną z osób zasiadających w zarządzie spółki Legia Tenis jest Marcin Herra, od 2022 roku wiceprezes klubu piłkarskiego ze stolicy. Skontaktowaliśmy się z działaczem, który zgodził się skontaktować nas z ludźmi posiadającymi informacje w tej sprawie.
Do momentu opublikowania artykułu nie uzyskaliśmy jednak wyjaśnień.
Wszyscy nabrali wody w usta, nie wiadomo dlaczego uznali, że wyjaśnienie sprawy nie należy do ich obowiązków.
Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty