Puchar Hopmana: Nieszczęście Rumunów

Kontuzja Viktora Hanescu dała we wtorek Hiszpanii drugie zwycięstwo w fazie grupowej Pucharu Hopmana. María José Martínez i Tommy Robredo, oboje z Katalonii, awans do finału mają na wyciągnięcie ręki.

Krzysztof Straszak

Rumuni w meczu otwarcia rozgrywek wygrali w australijskim Perth z gospodarzami, który teraz odprawili Amerykanów. Uraz Hanescu (poddał się po przegranym secie z Robredo) oznacza, że w walce o zwycięstwo w grupie A i awans do finału liczą się oprócz Hiszpanów tylko Australijczycy.

Bezpośredni pojedynek dwóch ostatnich nacji w czwartek. Hiszpanom wystarczy jedna zwycięska gra (singiel kobiet, mężczyzn lub mikst), bowiem przy równej liczbie zwycięstw o kolejności w tabelce decydują gry, a potem sety.

Puchar Hopmana, Perth (Australia)
kort twardy w hali, pula nagród 1 mln dol. austr.

4 USA 0-2 1-5 3-11

wcześniej rozegrane mecze: Rumunia - Australia 2:1 Hiszpania - USA 3:0 Australia - USA 2:1