Klimovicova z bezproblemowym awansem w Roland Garros

Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Linda Klimovicova
Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Linda Klimovicova

Linda Klimovicova wywalczyła pewny awans do półfinału kwalifikacji do Rolanda Garrosa. Polka pokonała 6:4, 6:4 Lindę Fruhvirtovą, która w przeszłości była notowana w top50 rankingu WTA.

Wtorkowe zmagania w kwalifikacjach do Rolanda Garrosa bardzo dobrze rozpoczęła Maja Chwalińska. Niedługo później walkę o główną drabinkę rozpoczęła Linda Klimovicova. Dla Polki to pierwszy występ w sezonie na kortach ziemnych więc jej forma na tej nawierzchni była niewiadomą. 20-latka początkiem miesiąca zameldowała się jednak w finale Challengera w gruzińskiej Łopocie, więc była w dobrej dyspozycji.

W pierwszym meczu kwalifikacji nasza zawodniczka trafiła na Lindę Fruhvirtovą. Równolatka Polki miała bardzo dobre wejście w świat seniorskiego tenisa, wygrała jeden turniej rangi WTA i była już klasyfikowana na 49. miejscu w rankingu WTA. Obecnie Czeszka jest jednak bardzo daleka od tej formy.

ZOBACZ WIDEO: Anita Włodarczyk zaskoczyła internautów. Takiego ćwiczenia nie widzieli

Klimovicova już od początku spotkania była bardzo aktywna w gemach serwisowych rywalki. Do stanu 2:2, gdzie nie padło żadne przełamanie, miała bowiem łącznie pięć break pointów. Przy swoim podaniu nasza zawodniczka prezentowała się z kolei bardzo pewnie.

Polka dopięła swego w piątym gemie, kiedy szybko przełamała rywalkę. Po utrzymanym podaniu wyszła na 4:2 i wyraźnie przybliżyła się do objęcia prowadzenia w tym spotkaniu. Do końca seta żadna z zawodniczek nie zdołała wypracować choćby jednego break pointa, co dało Klimovicovej zwycięstwo 6:4.

Druga partia rozstrzygnęła się dokładnie według takiego samego scenariusza. Polka w piątym gemie zanotowała przełamanie, które okazało się kluczowe. Choć w ósmym gemie sama musiała bronić trzech break pointów, poradziła sobie z tym znakomicie. Finalnie nasza zawodniczka ponownie wygrała 6:4, a w półfinale eliminacji zmierzy się z rozstawioną z numerem 5. Mananchayą Sawangkaew z Tajlandii.

Roland Garros 

ćwierćfinał kwalifikacji gry pojedynczej:

Linda Klimovicova (Polska) - Linda Fruhvirtova (Czechy) 6:4, 6:4

Komentarze (1)
avatar
Cicero
20.05.2025
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jaka Polka to Czeszka z polskim paszportem. 
Zgłoś nielegalne treści