We wtorek Iga Świątek wygrała 6:1, 7:5 z Eliną Switoliną w 1/4 finału Rolanda Garrosa. W następnej rundzie czeka ją hitowy pojedynek z Aryną Sabalenką.
OptaAce zwraca uwagę, że 24-latka przeciwko Ukraince odniosła jubileuszowe, 40. zwycięstwo we French Open. Potrzebowała do tego zaledwie 42 meczów. Łatwo więc policzyć, że w tym turnieju przegrała tylko dwa razy. Dzięki temu Świątek zrównała się w tej statystyce z legendarnym Bjoernem Borgiem, najlepszym tenisistą lat 70. XX wieku.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Partnerka Dybali skradła show. Co za kreacja!
Szybciej 40. triumf na kortach Rolanda Garrosa osiągnął jedynie Rafael Nadal. 14-krotny mistrz tego turnieju potrzebował do tego 41 spotkań.
Za plecami Świątek znalazły się natomiast legendy kobiecego tenisa. Chris Evert (18 tytułów wielkoszlemowych w singlu) i Monica Seles (dziewięć tytułów) dokonały tego w 43 meczach.
To tylko pokazuje, jak znakomicie Polka czuje się na kortach Rolanda Garrosa. Dość powiedzieć, że ten turniej wygrywała już cztery razy - po raz pierwszy w 2020 roku, a następnie trzy razy z rzędu w latach 2022–2024.