Troje Polaków w akcji. Zobacz plan 8. dnia Wimbledonu

Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek

Już w poniedziałek kolejne emocje w ramach wielkoszlemowego Wimbledonu 2025. Dokończona zostanie rywalizacja w IV rundzie singla. Na londyńskiej trawie zaprezentują się Polacy: Iga Świątek, Jan Zieliński oraz nasz junior Alan Ważny.

W poniedziałek poznamy kolejnych uczestników fazy ćwierćfinałowej turnieju singla Wimbledonu 2025. Iga Świątek swój mecz IV rundy rozegra na korcie 1. Jej przeciwniczką będzie Dunka Clara Tauson. Panie zmierzą się ze sobą jako trzecie w kolejności od godz. 14:00 czasu polskiego.

Świątek i Tauson zagrają ze sobą po raz trzeci na zawodowych kortach. Dwa poprzednie spotkania wygrała Polka. Tak było w 2019 roku w ramach Pucharu Billie Jean King (wówczas jeszcze Pucharu Federacji) i w 2022 roku w Indian Wells.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie Ewa Swoboda zaskoczyła. Tylko spójrz na te kreacje!

Zanim nasza reprezentantka i jej duńska rywalka przystąpią do gry, odbędą się dwa inne pojedynki. O godz. 14:00 zmierzą się Rosjanka Jekaterina Aleksandrowa i Szwajcarka Belinda Bencić. Następnie spotkają się Amerykanin Ben Shelton i Włoch Lorenzo Sonego.

Gwiazdy wystąpią również na korcie centralnym. Tutaj o godz. 14:30 czasu polskiego powalczą o ćwierćfinał Serb Novak Djoković i Australijczyk Alex de Minaur. Potem zmierzą się Rosjanka Mirra Andriejewa i Amerykanka Emma Navarro. Na koniec zaplanowano pojedynek Włocha Jannika Sinnera i Bułgara Grigora Dimitrowa.

W ćwierćfinale turnieju miksta wystąpi para Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh. Na drodze polsko-tajwańskiego duetu staną Brytyjczyk Joe Salisbury i Brazylijka Luisa Stefani. To spotkanie rozpocznie się po godz. 17:00 naszego czasu na korcie 12.

Z kolei na korcie 8 jako ostatni (czwarty) w kolejności od godz. 12:00 naszego czasu zagra Alan Ważny. W poniedziałek rzeszowianin zaprezentuje się w juniorskim turnieju debla, a jego partnerem będzie Oskari Paldanius, z którym miesiąc temu wygrał Rolanda Garrosa. Ich przeciwnikami w I rundzie Wimbledonu 2025 będą Brazylijczyk Joao Pedro Didoni Bonini i Japończyk Ryo Tabata.

Transmisje z londyńskiego turnieju można śledzić na sportowych antenach Polsatu. Codzienne relacje z wydarzeń na portalu WP SportoweFakty.

Plan gier 8. dnia (poniedziałek) wielkoszlemowego Wimbledonu 2025:

Kort centralny:

od godz. 14:30 czasu polskiego
Alex de Minaur (Australia, 11) - Novak Djoković (Serbia, 6)
Mirra Andriejewa (7) - Emma Navarro (USA, 10)
Jannik Sinner (Włochy, 1) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 19)

Kort 1:

od godz. 14:00 czasu polskiego
Jekaterina Aleksandrowa (18) - Belinda Bencić (Szwajcaria)
Ben Shelton (USA, 10) - Lorenzo Sonego (Włochy)
Iga Świątek (Polska, 8) - Clara Tauson (Dania, 23)

Kort 2:

od godz. 12:00 czasu polskiego
Marin Cilić (Chorwacja) - Flavio Cobolli (Włochy, 22)
Ludmiła Samsonowa (19) - Jessica Bouzas Maneiro (Hiszpania)

Kort 12:

po godz. 17:00 czasu polskiego
Joe Salisbury (Wielka Brytania) / Luisa Stefani (Brazylia) - Jan Zieliński (Polska) / Su-Wei Hsieh (Tajwan)

Kort 8:

czwarty mecz od godz. 12:00 czasu polskiego
Joao Pedro Didoni Bonini (Brazylia) / Ryo Tabata (Japonia) - Oskari Paldanius (Finlandia, 4) / Alan Ważny (Polska, 4)

Komentarze (1)
avatar
steffen
7.07.2025
Zgłoś do moderacji
6
0
Odpowiedz
Hsieh i Zieliński dwa dni z rzędu po dwa mecze grali, ciekawe jak dziś im pójdzie. O ile oczywiście deszcze nie opóźnią wszystkiego. 
Zgłoś nielegalne treści