Lanzarote: Kubot zwycięski w finale debla

Łukasz Kubot wraz ze swoim afrykańskim partnerem - Rikiem De Voest’em wygrali deblowy turniej z cyklu ATP Challenger rozgrywany na twardych kortach w hiszpańskim Lanzarote ( z pulą nagród 42, 5 tys. dol.).

Wiktor Miler

Polsko-afrykańska para była w tym turnieju rozstawiona z jedynką i w drodze do finału nie straciła ani jednego seta. Ta sztuka udała im się również w finale, w którym ich rywalami była grająca z numerem trzecim dwójka Gilles Muller/Aisam-Ul-Haq Qureshi. Kubot i De Voest kłopoty mieli jedynie w drugim secie, który na swoją korzyść rozstrzygnęli w tie-breaku.

Za wygranie tego turnieju para Kubot/De Voest otrzyma do podziału 2 600 dol. i 60 punktów do rankingu. Jest to drugie turniejowe zwycięstwo tej pary. Wcześniej Polak i reprezentant RPA triumfowali w koreańskim Busan.

Przypomnijmy, że Kubot występował także w turnieju singlowym, ale w pierwszej rundzie przegrał z Hiszpanem Davidem Marrero 6:7(5), 6:1, 6:7(4).

Wynik finału debla:

Łukasz Kubot/Rik De Voest (Polska/RPA, 1) - Gilles Muller/Aisam-Ul-Haq Qureshi (Luksemburg/Pakistan, 3) 6:2, 7:6(2)