WTA Praga: Zwonariewa i Azarenka w finale

Najwyżej rozstawiona tenisistka turnieju WTA w Pradze (z pulą nagród 145 tys. dol.) Rosjanka Wiera Zwonariewa spotka się w finale z Wiktorią Azarenką (nr 3) z Białorusi. W półfinałach zawodniczki wygrywały odpowiednio z Katariną Srebotnik (nr 4) i Klarą Zakopalovą (nr 7).

Łukasz Roszak

Zwonariewa zgodnie z oczekiwaniami nie dała szans Srebotnik. Na zwycięstwo 6:2, 6:4 potrzebowała jedynie 63 minut. Zaserwowała 4 asy i przełamała rywalkę 5 razy, sama tracąc tylko dwa gemy serwisowe. Była to czwarta konfrontacja obu zawodniczek - wszystkie pojedynki zwyciężała Rosjanka.

Finałowa rywalka Zwonariewej miała większe problemy z wygraniem swojego meczu. Choć wynik 6:3, 6:2 sugeruje, że Azarenka gładko wygrała z Zakopalovą, to w rzeczywistości było inaczej. W trwającym 2 godziny i 19 minut meczu oglądaliśmy bowiem długie wymiany, wyrównaną walkę i dużo obustronnych szans na przełamania. Gdyby Czeszka zachowała należytą koncentrację w kluczowych momentach wynik mógłby wyglądać o wiele korzystniej.

W finale faworytką będzie Rosjanka. Za Zwonariewą przemawia fakt wygrania dwóch dotychczasowych konfrontacji z Białorusinką: w Luxemburgu i Indian Wells w 2007 roku. Poza tym od początku sezonu trzynasta zawodniczka rankingu WTA prezentuje równą i co najważniejsze wysoką formę - zwyciężyła już 30 pojedynków, a przegrała tylko 7. Dla porównania Azarenka ma tyle samo porażek, przy czym wygrała 14 spotkań.

Wyniki półfinałów:

Wiera Zwonariewa (Rosja, 1) - Katarina Srebotnik (Słowenia, 4) 6:2, 6:4

Victoria Azarenka (Białoruś, 3) - Klara Zakopalova (Czechy, 7) 6:3, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)