Obecnie tenisistki z Rosji praktycznie regularnie zmieniają barwy narodowe. Dzięki takim rozwiązaniom w ostatnim czasie sporo zyskał między innymi Uzbekistan.
Już w październiku Maria Timofiejewa zdecydowała się porzucić Rosję na rzecz wspomnianego kraju. W grudniu do tenisistki pochodzącej z Moskwy dołączyły kolejne zawodniczki z jej ojczyzny.
Na taki ruch zdecydowały się bowiem Kamilla Rachimowa oraz Polina Kudermetowa. O potencjalnych powodach takiej, a nie innej decyzji opowiedział dziennikarz z Uzbekistanu - Anvar Umarow.
- Twierdzę, że zmieniła kraj ze względu na igrzyska olimpijskie i sankcje wobec rosyjskich i białoruskich sportowców - stwierdził w rozmowie ze sport.pl.
- Widzimy, co się dzieje w ostatnich latach, że niektórzy sportowcy z tych państw dołączają do innych reprezentacji. Część tenisistów przenieśli się m.in. do Kazachstanu, Uzbekistan pozyskał także kilku zawodników w innych dyscyplinach sportowych - dodał.
ZOBACZ WIDEO: Jakub Kiwior i jego żona zachwycili. Nagranie robi wrażenie
Turniej tenisowy 1 Point Slam - oglądaj na Eurosport 1 w środę o 9:30 w Pilocie WP (link sponsorowany)
Oglądaj turnieje tenisowe online na Eurosport w Pilocie WP! Kibicuj razem z nami! (link sponsorowany)