WTA Praga: Zwonariewa lepsza od Azarenki

Najwyżej rozstawiona tenisistka Wiera Zwonariewa (13. WTA) wygrała imprezę WTA w Pradze (z pulą nagród 145 tys. dol.). W finale Rosjanka pokonała turniejową trójkę - Wiktorią Azarenkę (26. WTA) z Białorusi.

Łukasz Roszak

Tylko w pierwszej partii Białorusinka była w stanie przeciwstawić się Rosjance. 18-letnia Azarenka zdoła doprowadzić do tie-breaka, którego głównie z braku doświadczenia przegrała 7:2. Drugi set to już dominacja Zwonariewej. Zawodniczka z Moskwy dwukrotnie przełamała swoją przeciwniczkę i pewnie wygrała 6:2. W pojedynku trwającym 93 minuty Rosjanka zdołała posłać 5 asów.

Dla Zwonariewej był to już czwarty finał imprezy WTA w tym roku, ale dopiero pierwszy zwycięski. Za wygraną zainkasuje czek na 22 900 dolarów. Ponadto powiększy swój dorobek rankingowy o 115 punktów. Azarenka musi się zadowolić kwota 12 345 dolarów i 80 punktami rankingowymi.