ATP Santiago: Udany debiut Kubota na mączce

Łukasz Kubot (ATP 61) wygrał 3:6, 7:5, 6:3 z Horacio Zeballosem (ATP 51), awansując we wtorek do 1/8 finału turnieju ATP w Santiago de Chile.

Krzysztof Straszak

Zwycięstwo w imprezie rozpoczynającej cykl południowoamerykański World Tour potwierdza znakomity okres w karierze Kubota. Numer jeden polskiego tenisa męskiego, zmagający się z chorobą wirusową, w ubiegłym tygodniu grał o ćwierćfinał Australian Open.

W środę lubinianin zagra po raz pierwszy z Marcelem Granollersem (ATP 112), specjalistą od gry na ziemnej nawierzchni, triumfatorem turnieju w Houston (2008). Jeszcze we wtorek natomiast Kubot w duecie z Oliverem Marachem zainaugurują występ w grze podwójnej.

Mecz z Zeballosem, wyżej notowanym, a mającym jednak znacznie mniejsze doświadczenie na szczeblu Touru mistrzem challengerów, nie układał się dobrze dla Polaka. Po stracie serwisu w otwierającym secie (na 2:4), sytuacja powtórzyła się w drugiej partii. Wtedy jednak Kubot powrotnym breakiem wyrównał stan na 3:3, asem wyszedł na 4:3 i zakończył seta przy podaniu rywala, nie wykorzystując trzech wcześniejszych na to szans.

W decydującej partii pierwszego w sezonie meczu na korcie ziemnym podopieczny trenerów Hláska i Machytki (na towarzystwo obu w końcu może sobie pozwolić) wygrał raz odbiór, podwyższając prowadzenie na 5:3. Po niemal dwóch i pół godzinie zakończył mecz przy swoim podaniu. Zeballos zdobył w sumie cztery punkty mniej.